اونس طلا1967.7
مظنه11,297,000
18 گرم2,607,900
ارزش سکه25,452,141
قدیم (بهار)29,400,000
جدید (امامی)18,800,000
نیم18,800,000
ربع11,500,000

این دلایل برای طلاق زنان محکمه‌ پسند است

زن بدون داشتن دلایل محکمه پسند نمی‌تواند طلاق بگیرد زیرا در قانون ما حق طلاق با مرد است. زن برای طلاق ناگزیر باید دلایل محکم و قابل قبولی را به دادگاه ارئه بدهد.

به گزارش سایت طلا، زن بدون داشتن دلایل محکمه پسند نمی‌تواند طلاق بگیرد زیرا در قانون ما حق طلاق با مرد است. زن برای طلاق ناگزیر باید دلایل محکم و قابل قبولی را به دادگاه ارئه بدهد.

دلایل محکمه پسند برای طلاق از طرف زن عبارتند از تحقق یکی از شروط دوازده‌گانه ضمن عقد نکاح (البته در صورتی که مرد امضاء کرده باشد) و اثبات عسر و حرج زن که به آن می‌پردازیم.

دلایل محکمه پسند برای طلاق

اثبات تحقق یکی از شروط ۱۲ گانه ضمن عقد نکاح به شرطی که زوج آن را امضا کرده باشد: مصادیق شروط ضمن عقد نکاح عبارت‌اند از ازدواج مجدد مرد بدون اجازه زن، عدم پرداخت نفقه به مدت ۶ ماه، ترک زندگی مشترک توسط زوج، اعتیاد مرد به مواد مخدر به‌اندازه‌ای که به بنیان و اساس زندگی مشترک خلل وارد آورد، ابتلای زوج به امراض صعب‌العلاج و غیره.

اثبات عسروحرج زن: عسر و حرج یعنی به‌وجودآمدن شرایطی که ادامه زندگی را برای زوجه غیرقابل‌تحمل نماید. درصورتی‌که عسروحرج زن در محکمه ثابت شود، دادگاه می‌تواند زوج را اجبار به طلاق نماید و درصورتی‌که اجبار میسر نباشد زوجه به اذن حاکم شرع طلاق داده می‌شود. تشخیص و احراز عسروحرج زوجه با قاضی رسیدگی‌کننده به پرونده است.

مستند قانونی طلاق بر مبنای عسروحرج زن ماده ۱۱۳۰ قانون مدنی است که مصادیق آن ترک زندگی مشترک توسط مرد، اعتیاد به مواد مخدر، حکم قطعی حبس به مدت ۵ سال یا بیشتر، ضرب و شتم و سوءرفتار زوج به‌اندازه‌ای که زندگی را برای زوجه غیرممکن نماید، است.

مهم‌ترین دلایل محکمه پسند برای طلاق

نپرداختن نفقه

غیبت شوهر به مدت ۴ سال

سوء رفتار مستمر زوج


نپرداختن نفقه

محکومیت زوج به مدت ۵ سال یا بیشتر

عقیم بودن زوج

ازدواج مجدد مرد بدون رضایت زن

ضرب و جرح عمدی زوجه

اعتیاد زوج

ترک زندگی مشترک

خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد