اونس طلا1968.4
مظنه11,297,000
18 گرم2,607,900
ارزش سکه25,452,141
قدیم (بهار)29,400,000
جدید (امامی)18,800,000
نیم18,800,000
ربع11,500,000

صعود قیمت طلا به بالاترین حد در 9 ماه گذشته

به عقیده تحلیل گران اگر طلا بتواند در بالای این مرز مقاومت کند عبور از مرز ۲ هزار دلار نیز بسیار محتمل خواهد بود.

همانطور که اکثریت فعالان بازارها در هفته اخیر پیش بینی کرده بودند فدرال رزرو نرخ بهره خود را به میزان ۰.۲۵ صدم درصد افزایش داد.

به گزارش سایت طلا ،قیمت طلا امروز پس از اینکه فدرال رزرو نرخ بهره را ۲۵ واحد افزایش داد، رشد کرد و به بالاترین حد در بیش از ۹ ماه گذشته رسید.

بازار طلا واکنش مثبتی به سخنان جروم پاول رئیس فدرال رزرو نشان داد. پاول گفت روند کاهش تورم در حال انجام است اما هشدار داد که برای اعلام پیروزی خیلی زود است.

فدرال رزرو روز چهارشنبه نرخ بهره را 25 واحد دیگر افزایش داد و افزود که «افزایش مداوم در محدوده هدف مناسب خواهد بود» تا تورم را به هدف 2 درصد برساند.

بهای هر اونس طلا در لحظه تنظیم این گزارش با 30 دلار افزایش نسبت به روز گذشته به1954 دلار رسید که در اوایل جلسه به بالاترین حد خود از آوریل ۲۰۲۲ رسید.

پاول ضمن اشاره به پیشرفت در کاهش تورم که به گفته او در مراحل اولیه خود است، نسبت به تشدید بیشتر سیاست پولی هشدار داد. اگرچه پاول گفت که افزایش نرخ بهره ممکن است ادامه یابد با این حال، طلا همچنان در سطح ۱۹۶۰ دلار با مقاومت روبرو خواهد شد. در ادامه، معامله‌گران بر روی داده‌های اقتصادی و نظرات مقامات فدرال رزرو برای جهت‌گیری بیشتر تمرکز خواهند کرد.

طلا در محیطی با نرخ بهره پایین‌تر سود می‌برد زیرا هزینه فرصت نگهداری شمش‌های بدون بازده را کاهش می‌دهد.

تحلیلگران اظهار کردند که اگر نشانه‌های بیشتری از کندی در اقتصاد ایالات‌متحده وجود داشته باشد و فدرال رزرو به کاهش نرخ‌ها ادامه دهد، تقاضای سرمایه‌گذاران برای طلا افزایش خواهد یافت. در همین حال، انتظار می رود بانک انگلستان و بانک مرکزی اروپا در اواخر روز نرخ بهره را ۵۰ واحد افزایش دهند.

بر اساس گزارش رویترز، شاخص دلار ۰.۲ درصد کاهش یافت. دلار ضعیف‌تر، شمش با قیمت دلار را برای خریدارانی که ارزهای دیگر دارند جذاب‌تر می‌کند.


در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با یک درصد افزایش به ۲۴.۲۲ دلار رسید و به بالاترین حد یک هفته اخیر رسید. پلاتین با ۰.۷ درصد افزایش به ۱۰۱۰ دلار و ۹۲ سنت و پالادیوم ۰.۳ درصد افزایش یافت و به ۱۶۷۴ دلار و سه سنت رسید.

به طور کلی استقبال بازارها از نشست فدرال رزرو مثبت بود به نحوی که پس از جلسه فدرال رزرو قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی بیش از یک درصد افزایش یافت و به بالای مرز ۱۹۵۰ دلار هم رسید. مرزی که تحلیل گران عنوان کرده‌اند که اگر طلا بتواند در بالای این مرز مقاومت کند عبور از مرز ۲ هزار دلار نیز بسیار محتمل خواهد بود.

خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد