اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک

تداوم روند نزولی شاخص بورس در معاملات امروز

شاخص کل بورس همچنان روندی نزولی دارد و امروز با بیش از ۵۷ هزار واحد کاهش به کانال یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد عقب‌گرد کرد.

به گزارش سایت طلا،بورس اوراق بهادار تهران که این روزها تحت تأثیر تصمیمات ناگهانی برخی دولتمردان از جمله در مورد عرضه و یا عدم عرضه خودرو در بورس کالا و نوسان نرخ دلار قرار گرفته، امروز در یک روند رو به کاهش قرار گرفت، به گونه‌ای که شاخص کل در پایان معاملات با ریزش 57 هزار و 900 واحد به رقم یک میلیون و 542 هزار و 183 واحد رسید.

شاخص کل هم وزن نیز امروز با کاهش 19 هزار و 562 واحد به رقم 484 هزار و 639 واحد رسید. ارزش بازار به بیش از 5 میلیون و 675 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از 12.4 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 565 هزار فقره معامله و به ارزش 6 هزار و 596 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

همه شاخص‌های بورس امروز قرمز شدند، به گونه‌ای که شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی نسبت به روز قبل 3.6 درصد کاهش یافتند. این دو شاخص با معیار هموزن 3.8 درصد افت کردند. شاخص آزاد شناور 3.2 درصد کاهش یافت. شاخص بازار اول بورس 4.1 درصد افت کرد و شاخص بازار دوم بورس 3 درصد کاهش یافت.

امروز نمادهای شرکت‌های مهم بورسی در کاهش شاخص مؤثر بودند بگونه‌ای که فولاد مبارکه، گل‌گهر، ملی مس، شستا، هلدینگ معدنی خاورمیانه، سرمایه‌گذاری نفت و گاز پتروشیمی تأمین و پالایش نفت اصفهان به ترتیب بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند.

شاخص کل فرابورس هم با کاهشی ۶۰۴ واحدی در رقم ۲۰ هزار و ۲۲۳ واحد ایستاد.

در این بازار ۲۷۳هزار معامله به ارزش ۱۱۰ هزار و ۹۰۶ میلیارد ریال انجام شد. در این بازار نیز فقط ۱۲ درصد نمادها مثبت بودند و سنگ آهن گهرزمین، بیمه پاسارگاد و پلیمر آریاساسول نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی فرابورس گذاشتند.


طی معاملات امروز بازار سرمایه بیشترین تعداد صف فروش مربوط به گروه خودرو و ساخت قطعات بود و بیشترین خروج پول حقیقی از گروه فلزات اساسی صورت گرفت.

خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد