اونس طلا2072
مظنه10,916,000
18 گرم2,519,900
ارزش سکه24,593,748
قدیم (بهار)25,900,000
جدید (امامی)29,600,000
نیم15,500,000
ربع10,550,000

هوش مصنوعی جایگزین چه مشاغلی خواهد شد؟

کارشناسان می‌گویند هوش مصنوعی ۲۰ درصد مشاغل را در آینده مال خود خواهد کرد.

به گزارش سایت طلا،کارشناسان در زمینه هوش مصنوعی اعلام کرده اند که نرم افزار‌ها و روبات‌ها در مدت ۵ سال آینده حداقل ۲۰ درصد از مشاغل انسانی را تصاحب و میلیون‌ها نفر را بیکار خواهند کرد.

روزنامه انگلیسی «دیلی میل» نوشت که ChatGPT، یک "چت ربات هوش مصنوعی"، اخیراً انقلابی در زمینه مشاغل ایجاد کرده و نگرانی‌های گسترده‌ای در مورد تأثیر هوش مصنوعی بر بازار کار به وجود آورده است.

این برنامه معروف در نوشتن شعر، سناریو، انجام آزمایش‌ها و شبیه‌سازی کل اتاق‌های گفت‌وگو توانایی‌های بالایی دارد، تا جایی که برخی پیشنهاد کرده‌اند در مشاغل خدمات مشتری، نوشتن فیلمنامه و حتی حرفه وکالت از آن استفاده شود.

این روزنامه به نقل از متخصصان حوزه هوش مصنوعی نوشت که اتکا به ربات‌ها مانند ارز‌های دیجیتال فقط یک مدل نخواهد بود، بلکه یک واقعیت است زیرا اکنون بسیاری از شرکت‌ها برای خودکارسازی مشاغل انسان به هوش مصنوعی متکی هستند.

کارشناسان بر این باورند که برخی از مشاغل مانند «وکالت، خدمات مشتری، تصحیح کننده، تحلیلگر داده، راننده تاکسی، پذیرش، حمل و نقل، داروساز» در خط مقدم حوزه‌هایی خواهند بود که در آن به هوش مصنوعی اتکا می‌شود.


کارشناسان تاکید کردند که هوش مصنوعی یک انقلاب تکنولوژیکی جدید ایجاد خواهد کرد، اما این روند یک شبه اتفاق نمی‌افتد؛ به گونه‌ای که انسان‌ها به تدریج با ربات‌ها جایگزین می‌شوند وموج اول در ارتباط با افراد کم تجربه‌ای خواهد بود که برای انجام وظایف خود از ابزار‌های هوش مصنوعی برای کمک به خود استفاده می‌کنند.

خبر های پربازدید 0
خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد