اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک

این قرص خطر مرگ ناشی از سرطان سینه و پروستات راکاهش می دهد

مطالعه نشان می‌دهد، آسپرین می‌تواند خطر مرگ ناشی از سرطان‌های سینه، روده بزرگ و پروستات را تا ۲۰ درصد کاهش دهد.

به گزارش سایت طلا ، دیلی‌میل نوشت: مطالعه جدید نشان می‌دهد، آسپرین می‌تواند خطر مرگ ناشی از سرطان‌های سینه، روده بزرگ و پروستات را تا ۲۰ درصد کاهش دهد.

متخصصان در پژوهش‌های خود دریافتند، ۲۰ درصد کاهش مرگ و میر را در بیماران مبتلا به سرطان که آسپرین مصرف می‌کنند، کشف کردند.

میلیون ها نفر در سراسر جهان برای پیشگیری از ابتلا به بیماری های قلبی آسپرین مصرف می کنند. آسپرین خون را رقیق می‌کند و خطر بروز لخته های خونی را کاهش می‌دهد؛ اکنون محققان متوجه خصیصه‌های ضد التهابی آسپرین برای کاهش خطر مرگ در صورت ابتلا به برخی از سرطان‌ها شده‌اند.

به گفته کارشناسان، این داروی ارزان قیمت گسترش سرطان در بدن را کاهش می‌دهد؛ آسپرین معمولاً به عنوان مسکن ارزان قیمت و موثر بدون نیاز به نسخه شناخته می‌شو ، اما یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که این نیز یک گزینه درمانی موفق سرطان است.

پژوهشگران دانشگاه کاردیف انگلیس بررسی مطالعات مشاهده‌ای قبلی را در بیماران با ۱۸ سرطان مختلف از جمله سینه، روده بزرگ و پروستات انجام دادند؛ از حدود ۲۵۰ هزار بیمار، مصرف آسپرین با کاهش حدود ۲۰ درصدی مرگ و میر ناشی از سرطان همراه بود، در مقایسه با افرادی که این دارو را مصرف نکردند.

این مطالعه توسط پروفسور پیتر الوود، استاد افتخاری دانشگاه کاردیف، که بیش از ۵۰ سال اثرات آسپرین را مطالعه کرده، هدایت شده و نتایج آن در مجله «eCancermedicalscience» منتشر شده است.


پیتر الوود می‌گوید: «تحقیقات ما نشان می‌دهد آسپرین نه تنها به کاهش خطر مرگ کمک می‌کند، بلکه نشان داده شده است که باعث کاهش شیوع سرطان در بدن می‌شود؛ اصطلاحاً گسترش متاستاتیک».

خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد