اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک

واکنش پنتاگون به اتهامات فساد در اوکراین

پنتاگون تکدیب کرد که دولت آمریکا از اتهامات فساد در اوکراین مطلع بوده باشد.

به گزارش سایت طلا ، پاتریک رایدر، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) به شبکه المیادین گفت، آمریکا از اتهامات فساد در اوکراین مطلع نبوده و آگاهی نداشته است.

او ضمن تاکید بر ادامه حمایت آمریکا از کی‌یف افزود: تدابیر ولودیمیر زلنسکی رئیس‌جمهوری اوکراین درباره برکناری مقامات اوکراینی به دلیل اتهامات فساد یک مساله داخلی است.

او در عین حال گفت، این مساله تاثیر منفی بر روند درگیری‌ها در آنجا خواهد گذاشت.

اخیرا گزارش‌هایی مبنی بر فساد اداری در ادارات عالی اوکراین منتشر شد که مربوط به پرداخت‌های غیرقانونی به وزرا و قراردادهای نظامی بیش از حد بود.

معاون وزیر دفاع "ویاچسلاو شاپوالوف"، قائم مقام ریاست جمهوری، "کریلو تیموشنکو" و معاون دادستان کل، "اولکسی سیموننکو"، از جمله مقاماتی هستند که استعفا داده‌اند. رئیس جمهور اوکراین، ولودیمیر زلنسکی، گفت که تغییرات پرسنلی در سطوح عالی و پایین در حال انجام است. با این حال، این رسوایی می‌تواند شور و شوق غرب را نسبت به دولت کی‌یف، که سابقه طولانی حکومتداری متزلزل دارد، کاهش دهد، به ویژه در زمانی که به دنبال تانک‌های جنگی است.

تحقیقات یک روزنامه اوکراینی، وزارت دفاع را به امضای قراردادهایی برای تامین مواد غذایی به سربازان خط مقدم با «دو تا سه» برابر قیمت معمول متهم کرد. به گزارش سایت خبری ZN.UA، مبلغ مورد بحث برای سال ۲۰۲۳، ۳۲۰ میلیون یورو است.


وزارت دفاع در بیانیه‌ای اعلام کرد: «حتی اگر این اتهامات بی‌اساس باشد... [استعفاها] حفظ اعتماد جامعه و شرکای بین‌المللی را ممکن می‌سازد».

خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد