اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک

ریزش ادامه دار قیمت طلا و سکه

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: قیمت طلا و سکه امروز علیرغم افزایش اونس جهانی روند کاهشی به خود گرفت.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران در مصاحبه اختصاصی با سایت طلا گفت: قیمت طلا و سکه امروز به دلیل کاهش نرخ ارز و عرضه ۴۵۰ هزار قطعه ربع سکه در بورس کاهشی شد.

وی گفت:امروز ۴۵۰ هزار ربع سکه طلای بهار آزادی به مدت ۱۰ روز کاری با نام «ربع سکه ۰۳۱۲رفاه(ن)» و نماد «سکه۰۳۱۲ن۰۶» در بورس کالای ایران عرضه شد.

بر اساس آخرین اطلاعیه شرکت بورس کالای ایران و بنا به درخواست بانک مرکزی ایران، عرضه ربع سکه طلای بهار آزادی در بورس کالا در این مرحله به‌ صورت گواهی سپرده ناپیوسته خواهد بود و فرآیند کشف قیمت جدید در عرضه مربوطه هم به‌ صورت ثبت سفارش دفتری با قیمت‌های مختلف است. مطابق شرایط عرضه ربع سکه طلا در بورس کالا، تمامی اشخاص حقیقی بالای 18 سال دارای کد ملی می‌توانند حداقل یک قطعه و حداکثر پنج قطعه ربع سکه طلای بهار آزادی را خریداری کنند.

خریداران می‌توانند پنج روز کاری بعد از خرید سکه در بورس کالا، به خزانه بانک رفاه مراجعه کرده و با ارائه اسناد مربوط به بورس، بصورت فیزیکی معادل سکه‌های خریداری شده را تحویل بگیرند. همچنین مبلغ 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده در قیمت کشف شده معاملات گواهی سپرده کالایی سکه طلای ربع بهارآزادی خزانه بانک رفاه، محاسبه شده است؛ لذا مبلغ دیگری با عنوان هزینه مالیات بر ارزش افزوده از متقاضیان اخذ نمی‌شود.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت:عرضه ربع سکه طلا در بورس کالا به منظور از بین بردن حباب سکه و تعدیل انتظارات تورمی غیر واقعی انجام می‌شود.

وی خاطر نشان ساخت:قطعا با راه‌اندازی بازار مبادله طلا و ارز و رونمایی از سامانه ناخدا در روزهای آینده علاوه بر عرضه اسکناس ارزهای رایج، نیازهای غیر بازرگانی نیز تأمین خواهد شد و بر کاهش قیمتها تاثیر گذار خواهد بود.

بذرافشان بیان کرد:بازار مبادله طلا و ارز بناست تا دو هفته آینده راه‌اندازی شود. در این بازار علاوه بر عرضه اسکناس ارزهای رایج، سامانه ناخدا نیز راه‌اندازی می‌شود که نیازهای ارزی را تأمین می‌کند.

بذرافشان بیان کرد:قیمت هر اونس طلا در معاملات امروز با 10 دلار افزایش به 1936 دلار رسید اما در بازار ایران هم قیمت طلا و سکه علیرغم افزایش اونس جهانی روند نزولی به خود گرفت به طوری که قیمت سکه طرح جدید با 850 هزار تومان کاهش ،سکه طرح قدیم با 700 هزار تومان کاهش،نیم سکه با 450هزار تومان کاهش ،قیمت ربع سکه با 500هزار تومان کاهش،سکه های گرمی بدون تغییر ،هر گرم طلای 18 عیار نیز با 41 هزار تومان کاهش و هر مثقال طلا با 180 هزار تومان کاهش نسبت به روز گذشته داد و ستد می شود.

وی ابراز امیدواری کرد کاهش قیمت طلا و سکه ادامه دار باشد و شاهد تخلیه حباب سکه در روزهای آینده باشیم.


قیمت طلا و سکه 4 بهمن ماه 1401 در بازار ایران به شرح جدول زیر به تومان می باشد.

سکه بهار آزادی طرح جدید 23/400/000
سکه بهار ازادی طرح قدیم 22/400/000
سکه نیم بهار آزادی 14/000/000
سکه ربع بهار آزادی 9/000/000
سکه گرمی 5/000/000
هر گرم طلای ۱۸ عیار 2/062/643
هر مثقال طلای آب شده 8/935/000
اونس جهانی 1926 دلار
خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد