اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک

خرید جدید عربستان با ۲۰ میلیارد دلار !

صندوق دولتی عربستان سعودی خواستار خرید فرمول یک به قیمت ۲۰ میلیارد دلار شد.

به گزارش سایت طلا و به نقل از بلومبرگ، صندوق دولتی عربستان سعودی قصد خرید فرمول یک را به قیمت ۲۰ میلیارد دلار دارد. سال گذشته سران عربستان برای خرید "فرمول یک" تلاش‌های خودشان را شروع کردند که این تلاش ها شکست خورد و پیشرفتی برای عربستانی ها حاصل نشد.

آن زمان مالک فرمول یک علاقه ای نداشت که این مسابقات را به صندوق دولتی عربستان سعودی بفروشد. حالا با پافشاری عربستانی ها باید دید پیشنهاد مالی که عربستانی ها ارائه دادند قبول خواهد شد یا خیر.

در حال حاضر لیبرتی مدیا مالک فرمول یک است که آن را در سال ۲۰۱۷ به قیمت ۴.۴ میلیارد دلار خرید.

صندوق دولتی عربستان سعودی که بیش از ۴۰۰ میلیارد دلار دارایی دارد، در سال های اخیر به طور فعال در ورزش سرمایه گذاری کرده است و یکی از این اقدامات در عرصه ورزش خرید باشگاه نیوکاسل در لیگ برتر انگلیس بوده که با واکنش‌های زیادی روبرو شده است.


به گزارش سایت طلا ، عربستان در سال ۲۰۲۱، میزبان مسابقات جهانی فرمول یک در جده شد. در همین راستا چند دوره اخیر رالی داکار در عربستان سعودی برگزار شده است. کشور عربستان بعد از بحرین و امارات، سومین کشور عربی شد که میزبانی رقابت‌های فرمول یک را بر عهده گرفت. عربستان برای ساخت مکان مخصوص این رقابت نزدیک ۴۰۰ میلیون دلار هزینه کرد.

خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد