اونس طلا1980
مظنه11,511,000
18 گرم2,657,300
ارزش سکه25,934,283
قدیم (بهار)28,200,000
جدید (امامی)18,800,000
نیم18,600,000
ربع11,150,000

ادامه روند قیمت طلا؛ صعودی یا نزولی؟

تحلیلگران عقیده دارند دلار آمریکا تا حدی تثبیت‌شده و قیمت طلا را طی هفته آینده پایین می‌آورد.

به گزارش سایت طلا،قیمت طلا روز جمعه به بالاترین حد 9 ماه اخیر رسید و در ساعاتی به 1938 دلار رسید اما امروز تثبیت شاخص دلار باعث کاهش قیمت طلا شد از طرفی امید به آهسته شدن روند افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا، این فلز گران‌بها را با پنجمین افزایش قیمت پیاپی هفتگی مواجه کرد.

قیمت هر اونس طلا امروز در لحظه تنظیم این گزارش با 10 دلار کاهش به 1927 دلار رسید. قیمت طلا 0.4 درصد طی یک هفته گذشته افزایش یافته است.

افزایش مجدد بازده اوراق قرضه خزانه داری آمریکا به بهبود شاخص دلار کمک کرد. در همین حال، به نظر می‌رسد که در میان انتظارات فدرال رزرو، گزارش‌های درآمد شرکت‌های آمریکا و داده‌های ضعیف اقتصادی داخلی، دلار آمریکا نیز از خوش‌بینی محتاطانه سود می‌برد.

تحلیلگران عقیده دارند دلار آمریکا تا حدی تثبیت‌شده و قیمت طلا را طی هفته آینده پایین می‌آورد. ارزش دلار در برابر سایر رقبای خود ثابت بوده و خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گران‌تر کرده‌است.

اما اطلاعات اقتصادی ضعیف آمریکا و اظهارات تند سیاستگذاران فدرال رزرو این کشور نگرانی درمورد رکود اقتصاد دنیا را افزایش داده و سرمایه‌گذاران را به سمت طلا به‌عنوان یک پشتوانه ایمن سوق داده است.

با کاهش ۱.۵ درصدی فروش مسکن در ایالات‌متحده در دسامبر، قیمت طلا به بالای ۱۹۲۵ دلار افزایش یافت.

روز جمعه و پیش از تعطیلی بازار، این انجمن گفت که فروش خانه‌های موجود با ۱.۵ درصد کاهش به نرخ فروش ۴.۰۲ میلیون خانه در دسامبر رسید که یازدهمین افت متوالی بازار است. اگرچه فروش خانه تا پایان سال کاهش یافت اما داده‌ها بهتر از حد انتظار بود. اقتصاددانان به دنبال نرخ فروش ۳.۹۵ میلیون بودند.

پایین آمدن میزان افزایش نرخ بهره بانک‌های مرکزی قیمت طلا را بالا می‌برد، چون هزینه نگهداری آن را پایین آورده و تمایل برای خرید این فلز گرانبها را افزایش می‌دهد.

قیمت نقره امروز 0.27 درصد افزایش به 23 دلار و 94 سنت رسید و پلاتین با 0.93 درصد افزایش 1045 دلار و 88 سنت معامله می‌شود.


چالش‌های به‌وجودآمده در بخش معدن‌کاری آفریقای جنوبی از قیمت پلاتین حمایت کرده و انتظار می‌رود عملکرد آن‌همچنان از پالادیم بهتر باشد.

بر اساس گزارش کیتکو، از نظر فنی، گاوهای آتی طلا دارای مزیت فنی کلی در کوتاه‌مدت هستند. قیمت‌ها در یک روند صعودی ۲.۵ ماهه قرار دارند. هدف صعودی بعدی قیمت بولز این است که در معاملات آتی فوریه بالاتر از مقاومت در ۲۰۰۰ دلار بسته شود. هدف بعدی قیمت نزولی کوتاه‌مدت این است که قیمت‌های آتی را به پایین‌تر از پشتیبانی فنی قوی در ۱۸۷۰ دلار برساند.

آژانس بین‌المللی انرژی در روز چهارشنبه اعلام کرد برداشته شدن محدودیت‌های کرونایی در چین تقاضای جهانی برای نفت را در سال جاری میلادی به بالاترین رقم می‌رساند.

اوپک هم یک روز قبل‌از آن بهبود تقاضا در چین را پیش‌بینی کرده بود. قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 1 دلار و 47 سنت معادل 1‌.71 درصد افزایش به 87 دلار و 63 سنت رسید.

نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با 98 سنت معادل 1.22 درصد افزایش 81 دلار و 31 سنت معامله می‌شود.

قیمت نفت برنت 2.8 درصد و نفت آمریکا 1.8 درصد طی یک هفته گذشته افزایش داشته است.

خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد