اونس طلا1978.2
مظنه11,511,000
18 گرم2,657,300
ارزش سکه25,934,283
قدیم (بهار)28,200,000
جدید (امامی)18,800,000
نیم18,600,000
ربع11,150,000

قیمت طلا همچنان در انتظار

امروز مهمترین خبری که می‌تواند روند طلای جهانی را تغییر دهد، گزارش ماهانه تورم تولید کننده آمریکا است که اگر بیش از پیش بینی‌ها باشد می‌تواند انس طلا را به عقب براند.

به گزارش سایت طلا ،قیمت طلا در روز جمعه در شرایطی که بازارها منتظر اطلاعات لیست حقوق‌بگیران بخش غیرکشاورزی آمریکا هستند در بالاترین رقم طی 7 ماه گذشته ثابت ماند.

انتظار می‌رود لیست حقوق‌بگیران بخش غیرکشاورزی آمریکا در ماه دسامبر کاهش یافته باشد. به‌این‌ترتیب نشانه‌هایی از ضعف بازار کار آمریکا به‌دنبال چندین دوره افزایش نرخ بهره بانک مرکزی این کشور در 2022 دیده می‌شود. اما بازارها نگرانند با توجه به آمار خوب اشتغال در آمریکا طی 8 ماه گذشته، هر گونه نشانه‌ای از قدرت بازار کار، فدرال رزرو را تشویق به اخذ سیاست‌های سختگیرانه‌تر پولی کند.

قیمت هر اونس طلا امروز در محدوده 1840 دلار در نوسان می باشد.

کارشناسان اظهار کردند که افزایش بیش از حد انتظار شغلی و فشارهای مداوم دستمزد ممکن است کاتالیزوری برای افزایش فشار بر طلا باشد. قیمت طلا از نوامبر با کاهش قیمت دلار روند صعودی خود را پیدا کرده است. قیمت طلا برای سال ۲۰۲۳، ممکن است همچنان به جذب خریداران ادامه دهد اما ممکن است با برخی از مشکلات ناشی از فشارهای جنگ طلبانه از سوی سیاست‌گذاران مواجه شود. بازدهی معیار ۱۰ ساله نیز کاهش یافته است.

بر اساس گزارش رویترز، ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد OANDA در یادداشتی گفت: ضعف بازار کار می‌تواند عاملی باشد که طلا ممکن است بالای سطح ۱۸۰۰ دلار باقی بماند.

انتظار آرام‌تر شدن روند افزایش نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا در 2023 پس‌از چندین دوره افزایش شدید نرخ بهره، از قیمت طلا حمایت کرده‌است. ترس از رشد اقتصاد دنیا در سال جدید میلادی هم باعث شده تمایل به خرید طلا به‌عنوان یک پشتوانه ایمن افزایش یابد.

اما سیاست‌گذاران بانک مرکزی آمریکا اعلام کرده‌اند نرخ بهره را برای مدت بیشتری در سطح بالا نگه می دارند و هدف آن‌ها مهار تورم است. به‌این‌ترتیب بی‌ثباتی درمورد نرخ دقیق افزایش نرخ بهره بالا گرفته چون تورم در آمریکا هنوز هم بالاتر از هدف دودرصدی بانک مرکزی قرار دارد.

قیمت نقره امروز با 0.37 درصد افزایش به 23 دلار و 51 سنت رسید و پلاتین با 0.27 درصد کاهش 1059 دلار و 46 سنت معامله می‌شود.


خبر های پربازدید 0
خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد