اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک

تصویری تکان دهنده از ایران برنده مسابقه عکاسی محیط زیست سال شد + عکس

تصویر تلخ فلامینگوهای تلف‌شده در تالاب میانکاله، برنده مسابقه عکاسی محیط زیست سال شد.

به گزارش سایت طلا، تصویر تلخ فلامینگوهای تلف‌شده در تالاب میانکاله، برنده مسابقه عکاسی محیط زیست سال شد.

با اعلام برندگان عکاس محیط زیست سال، تصویر ناراحت‌کننده‌ای از صحنه مرگ هزاران پرنده تلف‌شده در تالاب ایرانی، مردم را تحت تأثیر قرار داد.

مسابقه عکاس محیطی سال ۲۰۲۲ برندگان خود را اعلام کرد. جایزه برتر به عکس دلسردکننده‌ای از چند پرنده از هزاران پرنده‌ای که در تالاب میانکاله‌ی ایران به دلیل آلودگی و کمبود آب تلف شدند، تعلق گرفت.

مسابقه عکاس محیط زیست سال اکنون پانزدهمین سال خود را پشت سر می‌گذارد و قصد دارد برخی از الهام‌بخش‌ترین عکاسی محیطی جهان را به نمایش بگذارد. این مسابقه توسط مؤسسه مجاز مدیریت آب و محیط زیست (CIWEM)، WaterBear، نیکون و Arup حمایت می‌شود.

این مسابقه در شش دسته عکاس محیط زیست سال، عکاس جوان محیط زیست سال - جایزه نیکون، چشم‌انداز آینده، بازیابی طبیعت، حفظ 1.5 زنده، و سازگاری برای فردا را در بر می‌گیرد. در سال گذشته پنل اخلاقی جدیدی معرفی شد که به گفته سازمان برای بهبود پاسخگویی و شفافیت در انتخاب عکس‌ها بود.

عکاس محیط زیست سال- فلامینگوهای مرده

مهدی محبی‌پور که عکس فوق را با عنوان «مرگ تلخ پرندگان» ثبت کرده است، عنوان عکاس محیط زیست سال را به خود اختصاص داد. این عکس تنها سه پرنده از هزاران پرنده‌ای که تلف شدند و همچنین تلاش‌های کارگران محیط زیست که اجساد را برای جلوگیری از گسترش بیماری جمع‌آوری کردند، به تصویر می‌کشد.

به گفته سازمان عکاس محیط زیست سال، این عکس به دلیل تصویری سورئال از طبیعت دایره ای زندگی بین انسان و حیات وحش و همچنین ترکیب قدرتمند آن در انتقال مسائل واقعی محیطی که سیاره ما را تحت تأثیر قرار می‌دهد، درحالی‌که از رنگ‌های تند و متضاد برای ایجاد یک عکس جذاب بصری استفاده می‌کند، به‌عنوان عکس برنده انتخاب شد.

مهدی محبی‌پور درباره پیروزی خود می‌گوید:بردن این جایزه معتبر یک دنیا برای من ارزش دارد؛ زیرا عکاسی از آب‌و‌هوا و نمایش آسیب‌های ناشی از آن بزرگ‌ترین اولویتم در زندگی است. من می‌خواهم مردم سراسر دنیا از این حادثه تلخ مرگ پرندگان مطلع شوند، زیرا اگر در سبک زندگی خود تجدید نظر نکنیم و مراقب کره زمین نباشیم، به‌زودی در کشورهای دیگر این اتفاق خواهد افتاد.

در زیر تصاویر برنده پنج دسته دیگر را مشاهده می‌کنید:


عکاس جوان محیط زیست سال – جایزه نیکون

فیض خان

چشم‌انداز آینده

آری باسوکی

بازیابی طبیعت

جاناتان جونک جیمنز

زنده نگه داشتن 1.5

سوبراتا دی

خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد