اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک

دلیل افزایش سقف تراکنش خرید روزانه

کارشناس امور بانکی گفت: یکی از دلایل افزایش سقف تراکنش خرید برای کاهش تعدد کارت‌های بانکی، پرداخت یک مرحله‌ای و تسهیل‌گری در کار‌های مردم بوده است.

به گزارش سایت طلا،آقای حجت الله فرزانی گفت: موضوع افزایش سقف تراکنش خرید از دستگاه‌های کارتخوان توسط بانک مرکزی یکی از مطالبات جمعی بود. سقف قبلی تراکنش خرید ۵۰ میلیون تومان بوده و این سقف تعیین شده به عنوان یکی از راه‌های کنترل نقدینگی برای کاهش سرعت گردش پول اولین بار در دولت قبل مطرح شده بود.

او گفت: با توجه به تغییرات شرایط و این مورد که زمان زیادی از سقف تعیین شده قبلی می‌گذشت و همچنین افزایش تورم، تفاوت‌های قیمتی و زیاد شدن نقدینگی‌ها در نهایت، موضوع افزایش سقف تراکنش خرید توسط بانک مرکزی بازبینی شد.

او می‌گوید: به طور مثال افراد برای خرید سهم ارزی، یا اوراق ارزی با مشکلاتی همراه بودند و برای این که بتوانند خریدی داشته باشند حداقل باید دو کارت بانکی را استفاده می‌کردند. پس یکی دیگر از دلایل افزایش سقف تراکنش خرید برای کاهش تعدد کارت‌های بانکی، پرداخت یک مرحله‌ای و تسهیل‌گری در کار‌های مردم بوده است.

فرزانی گفت: در مجموع این اقدام بانک مرکزی لازم تلقی می‌شد چرا که سرعت گردش پول را افزایش می‌دهد، کار مردم آسان‌تر پیش می‌رود و بسیاری از مشکلات حاشیه‌ای رفع و در کل این اقدام مثبت ارزیابی می‌شود.

خبر های پربازدید 0
خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد