اونس طلا1925.5
مظنه9,072,000
18 گرم2,094,200
ارزش سکه20,439,216
قدیم (بهار)22,700,000
جدید (امامی)18,800,000
نیم14,200,000
ربع9,200,000

واکنش کرملین به جنجال آمریکایی‌ها درباره همکاری پهپادی ایران و روسیه

سخنگوی کرملین در واکنش به ادعای «واشنگتن‌پست» مبنی بر قرارداد ایران و روسیه برای تولید پهپاد گفت: «نمی‌دانم این اطلاعات را از کجا درمی‌آورند».

به گزارش سایت طلا ، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین امروز (دوشنبه) تأکید کرد که رسانه‌های غربی باید در خصوص اطلاعات منتشر کرده مبنی بر طرح ایران و روسیه برای تولید مشترک پهپاد شفاف‌سازی کنند.

بنا بر گزارش خبرگزاری روسی ریانووستی، پیش از این روزنامه آمریکایی واشنگتن‌پست به نقل از داده‌های اطلاعاتی ایالات متحده و همپیمانانش مدعی شده بود که مسکو با تهران در خصوص تولید پهپادهای جنگی در روسیه موافقت کرده بود.

پسکوف در پاسخ به سؤال خبرنگاران در این خصوص گفت: «خیر، به هیچ وجه. من نمی‌دانم واشنگتن‌پشت این اطلاعات را از کجا آورده است. باید با خودشان تماس بگیرید».

روز گذشته (یکشنبه)، روزنامه آمریکایی واشنگتن‌پست به نقل از سه مقام آگاه مدعی شد که توافق ساخت پهپادهای ایران در خاک روسیه، اوایل ماه نوامبر (ماه جاری میلادی) مورد مذاکره طرفین قرار گرفته است.

این روزنامه آمریکایی مدعی شده است که مقام‌های ایرانی بر این باورند که با تولید پهپاد در خاک روسیه می‌توانند تحریم‌های آمریکا را دور بزنند.

چندی است که اوکراین، آمریکا و تعدادی از کشورهای اروپایی مدعی استفاده پهپادهای ایرانی در جنگ اوکراین شده‌اند. ادعایی که ایران و روسیه آن را رد کرده‌اند. جمهوری اسلامی ایران از ابتدای جنگ اوکراین بر مخالفت با جنگ تأکید کرده بود و حتی در این خصوص نیز امیرعبداللهیان دو بار حامل پیام وزیر خارجه اوکراین برای همتای روسش بود.

جمهوری اسلامی ایران پیش از این بارها گفته که ایران و روسیه همکاری دفاعی با هم دارند، ولی ایران سلاحی برای روسیه به منظور استفاده در اوکراین ارسال نکرده است.


«حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اخیراً در اظهارنظر درباره تحولات اوکراین با تأکید بر اینکه «ما مخالف تداوم جنگ در اوکراین هستیم و برای آتش‌بس تلاش می‌کنیم»، یادآور شد: بر اساس قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت، منعی در صادرات و واردات سلاح نداریم، اما هیچ سلاحی به روسیه برای به کارگیری در جنگ اوکراین نداده‌ایم. موضع ما مخالفت با گسترش ناتو در منطقه و مخالفت با جنگ در اوکراین است.

خبر های پربازدید 0
خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد