اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک

۱۲ تن در حمله ترکیه به شمال سوریه کشته شدند

خبرگزاری فرانسه بامداد یکشنبه گزارش داد که در جریان حملات ترکیه به شمال سوریه، ۱۲ تن کشته شدند.

به گزارش سایت طلا،خبرگزاری فرانسه اعلام کرد که کشته شده از میان نیروهای دمکراتیک سوریه (قسد) و نیروهای دولتی سوریه هستند.

این درحالی است که خبرگزاری کردی "هاوار" که در مناطق تحت کنترل قسد فعالیت دارد، مدعی شد که در این حملات نیروهای دولت سوریه کشته شدند.

این خبرگزاری گزارش داد که در حملات جنگنده‌های ترکیه، شماری از مناطق در مرکز شهر "عین العرب" و حومه آن هدف قرار گرفته است.

به ادعای این خبرگزاری، یک نقطه متعلق به دولت دمشق در حومه شمالی "زرکان" در استان الحسکه و نقطه دیگری در ناحیه "تل رفعت" در استان "الشهباء" نیز مورد حمله قرار گرفته که در جریان آن چند تن از نیروهای ارتش سوریه کشته و شمار دیگری نیز زخمی شدند.

به گفته این خبرگزاری، این بمباران تعدادی روستا در حومه الحسکه در شمال شرق کشور را نیز هدف قرار داد.

شبکه "سوریه" متعلق به دولت دمشق نیز با تأیید حملات ترکیه گزارش داد که جنگنده‌های ترک سوله "ظهر العرب" در جاده "الدرباسیه- رأ العین در حومه شمال غربی الحسکه را بمباران کردند، محلی که مقر نیروهای دمکراتیک کرد سوریه (قسد) بوده است.

این شبکه گزارش داد که برخی دیگر از مواضع قسد که بمباران شده است، سوله "خفیه السالم" در غرب شهرک "عین عیسی" در شمال شهر "رقه"، اطراف عین العرب و تل رفعت و عین دقنه در حومه حلب و مقر نیروهای قسد در کوه کراتشوک در حومه شهر "المالکیه" است.

آمار و ارقام تلفات حملات ترکیه ساعاتی پس از آن اعلام می شود که دولت آنکارا حملات هوایی به شمال سوریه را تأیید کرد و نوشت: اکنون زمان حساب پس دادن است.

این وزارتخانه با الحاق کردن جمله "انسان‌های پست هزینه تعدی خائنانه خود را خواهد پرداخت" فیلمی را [از این حملات] منتشر کرد.

اشاره وزارت دفاع ترکیه به انفجاری است که ۱۳ ماه جاری در استانبول رخ داد و در جریان آن ۶ تن کشته شدند.

دولت ترکیه حزب کارگران کردستان را مسؤول این انفجار دانسته است.


دولت اردوغان یگان‌های مدافع خلق کردستان به عنوان ستون فقرات نیروهای دمکراتیک کرد سوریه را متهم به برنامه ریزی برای حمله به آنکارا کرده است.

منابع خبری از حمله بامداد یکشنبه جنگنده‌های ترکیه‌ای به منطقه کوبانی؛ عین العرب در استان حلب در شمال سوریه خبر دادند.

فرهاد شامی مدیر مرکز اطلاع رسانی نیروهای دمکراتیک سوریه (قسد) در توئیتی نوشت: شهری که گروهک داعش را شکست داد، زیر بمباران جنگنده‌های اشغالگران ترکیه قرار گرفته است.

شبکه "المیادین" نیز در گزارشی اعلام کرد که جنگنده‌های ترکیه مواضع نیروهای دمکراتیک کرد سوریه (قسد) در اطراف عین العرب در حومه شرقی حلب، همچنین موضعی در سیلوی در ناحیه عین عیسی در شمال رقه را هدف قرار دادند.

خبر های پربازدید 0
خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد