اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک

کشف پیام ۱۳۵ ساله در یک بطری در کف خانه

این بطری ویکتوریایی، روز دوشنبه توسط پیتر آلن، لوله‌کش محلی کشف شد، که دقیقاً در ۶ اکتبر ۱۸۸۷، در آنجا دفن شده بود.

ماجرا از جایی اتفاق افتاد که این مادر برای بازسازی لوله های خانه اش از یک لوله کش کمک خواست. وقتی لوله کش آمد و شروع به سوراخ کردن کف زمین کرد با این بطری روبرو شد.

این بطری زمان ویکتوریایی روز دوشنبه توسط پیتر آلن، لوله‌کش محلی کشف شد، که دقیقاً در ۶ اکتبر ۱۸۸۷، در آنجا دفن شده بود.

ایلید استیمپسون، اهل مورنینگ ساید در ادینبورگ به خبرنگاران گفت: وقتی این بطری را دیدم باور نکردم و از آنجایی که فرزندان و همسرم علاقه زیادی به این آثار تاریخی دارند، منتظر ماندم تا آنها بیایند .

بعد از رسیدن آنها، من و همسرم تلاش کردیم که نامه را با موچین یا انبر بیرون بیاوریم اما متاسفانه نتوانستیم. بهمین خاطر مجبور شدیم بطری را بشکنیم و نامه را بیرون بیاوریم.

این یادداشت توسط دو کارگر که در سال ۱۸۸۷ خانه را ساخته بودند، کف زمین دفن شده بوده است و به مدت ۷۰۴۹ هفته و چهار روز دست نخورده. پیامی که روی کاغذ چرمی نوشته شده بود، سرانجام فاش شد.

این پیام که توسط دو کارگر مرد امضا و تاریخ گذاری شده بود چنین بود: «جیمز ریچی و جان گریو این زمین را در زمین دفن کردند( ۶ اکتبر ۱۸۸۷) آن زمانی که این بطری را پیدا می کنید، خاکستر جنازه ما در جاده پخش شده است.

یکی از دوستان ایلید تلاش کرد که اطلاعات بیشتری در مورد کارگران کسب کند. او متوجه شد که در دهه ۱۸۸۰ دو مرد با نام‌های مشابه در منطقه نیوینگتون زندگی می‌کردند.


ایلید در شبکه‌های اجتماعی نوشت: «ما خیلی خوش شانس بودیم. احساس خوبی است که در میان این همه غم و مشکلاتی که در حال حاضر در دنیا وجود دارد، یک اتفاق جالب در زندگیتان بیوفتد. ما می خواهیم این یادداشت را نگه داریم و خودمان هم پیامی بگذاریم تا نسل های آینده آن را کشف کنند.»

خبر های پربازدید 0
خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد