اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک

هشدار روسیه به شهروندانش در اتحادیه اروپا

روسیه به شهروندانش هشدار داد که تلفن‌ها و سایر دستگاه‌های آنها ممکن است در اتحادیه اروپا شنود شود.

به گزارش سایت طلا به نقل از خبرگزاری آناتولی، ایوان نچایف، معاون سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت: روس‌هایی که در سراسر اتحادیه اروپا زندگی می‌کنند یا در این کشورها تردد دارند، باید مراقب باشند که امروزه هیچکس در اتحادیه اروپا ضامن محافظت از شنود توسط سرویس‌های اطلاعاتی خارجی نیست.

وی ادامه داد، گزارش‌های اخیر نشان می‌دهد که یکسری استفاده از جاسوس افزار توسط دولت‌ها در چند کشور عضو اتحادیه اروپا انجام شده است. سران یکسری از کشورهای عضو اتحادیه اروپا شامل لهستان، یونان و چند کشور دیگر به صورت فعال از جاسوس افزارهای پگاسوس، پردیتور و چند برنامه جاسوسی دیگر که اکثرا ساخت اسرائیل هستند، استفاده می‌کنند.

این مقام ارشد وزارت خارجه روسیه افزود: آنها را برای جاسوسی از نمایندگان اپوزیسیون، جامعه مدنی، تجار، مدافعان حقوق بشر و خبرنگاران استفاده می‌کنند.

نچایف تاکید کرد که روسیه چنین اقداماتی را نقض آشکار اصول اساسی حاکمیت قانون و حقوق بشر می‌داند.

استفاده از جاسوس افزار پگاسوس و سایر جاسوس افزارها در اتحادیه اروپا توسط یکی از کمیته‌های پارلمان اروپا مورد بررسی قرار دارد.

گزارشگر این کمیته اخیرا هشدار داده بود که سوءاستفاده از این جاسوس افزارها در کشورهای عضو اتحادیه اروپا یک تهدید جدی برای دموکراسی تمام قاره سبز است.

این گزارشگر افزود: رسوایی این نرم افزارهای جاسوسی مجموعه‌ای از پرونده‌های ملی مجزا از سوءاستفاده نیست بلکه یک رسوایی بزرگ برای اروپاست.


وی در ادامه صحبت‌هایش گفت: دولت‌های کشورهای عضو اتحادیه اروپا از نرم افزارهای جاسوسی علیه شهروندان خود برای اهداف سیاسی و برای سرپوش گذاشتن بر فساد و فعالیت‌های جنایی استفاده می‌کنند.

خبر های پربازدید 0
خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد