اونس طلا1928.4
مظنه9,082,000
18 گرم2,096,500
ارزش سکه20,461,746
قدیم (بهار)22,700,000
جدید (امامی)18,800,000
نیم14,200,000
ربع9,200,000

در شورای حکام بر سر متن قطعنامه ضدایرانی اجماع وجود ندارد

نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی خبر داد شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قرار است درباره پیش‌نویس قطعنامه پیشنهادی علیه ایران اقدام کند اما بر سر متن آن اتفاق‌نظر وجود ندارد.

به گزارش سایت طلا ، «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین، در توییتی خبر داد شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قرار است درباره پیش‌نویس قطعنامه تحت عنوان «توافقنامه پادمانی ان‌پی‌تی با جمهوری اسلامی ایران» اقدام کند. وی افزود: توافقی رو متن نیست. (لذا) چاره‌ای از رای‌گیری نیست (رای‌گیری حتمی است).

او پیش‌تر هم با انتشار توییتی از ادامه گفت‌وگوها درباره موضوعات مرتبط با ایران در نشست امروز شورای حکام آژانس خبر داده بود.

به گزارش سایت طلا ، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (پنجشنبه) گفت: جمهوری اسلامی ایران اقدام آمریکا و سه کشور اروپایی انگلیس، فرانسه و آلمان در پیشنهاد قطعنامه ضد ایرانی به شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را محکوم کرده و آن را غیرقابل قبول و مردود می‌داند.

کنعانی تاکید کرد: هیچ تردیدی نیست که آمریکا، انگلستان، فرانسه و آلمان به عنوان بانیان اصلی این قطعنامه ضد ایرانی با سوء استفاده از شرایط اخیر، صرفا با انگیزه و هدف اعمال فشار سیاسی بر ایران، پیشنهاد تصویب این قطعنامه را به شورای حکام داده‌اند، اقدامی که تاثیر منفی بر روند حل و فصل فنی موضوعات مدنظر آژانس خواهد گذاشت.

وی در پایان با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران ضمن پایبندی به اصل وفای به عهد در اجرای تعهدات بین‌المللی خود، در دفاع از منافع و حقوق کشور و مقابله با فشارها و زیاده خواهی‌های آمریکا و کشورهای غربی مصمم و پایدار خواهد بود، گفت: بی‌تردید در صورت تصویب قطعنامه، پاسخ تهران قاطع و موثر خواهد بود.

حسین امیرعبداللهیان هم دیروز در گفت‌وگوی تلفنی با وزیر خارجه آفریقای جنوبی نسبت به اقدام غیرسازنده در آژانس اتمی هشدار داد.


پیش‌نو‌یس قطعنامه ضد ایرانی تهیه شده از سوی آمریکا و سه کشور اروپایی عضو برجام جمعه شب ۲۰ آبان در اختیار شورای حکام آژانس قرار گرفت و قرار است در نشست این شورا بررسی شود. رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هم روز گذشته با ادعای معتبر نبودن پاسخ‌های ایران به سوالات آژانس درباره «مسائل حل نشده باقیمانده» مورد ادعای این نهاد، خواستار همکاری ایران با آژانس شد.

خبر های پربازدید 0
خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد