اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک

اینترنت استارلینک قابل ردیابی است و اگر در ایران فعال شود قطعش می‌کنیم

رئیس آزمایشگاه شبکه‌های اجتماعی دانشگاه تهران به روزنامه خراسان گفت اینترنت استارلینک قابل ردیابی است و اگر در ایران فعال شود قطعش می‌کنیم.

به گزارش سایت طلا، رئیس آزمایشگاه شبکه‌های اجتماعی دانشگاه تهران به روزنامه خراسان گفت اینترنت استارلینک قابل ردیابی است و اگر در ایران فعال شود قطعش می‌کنیم.

در شرایطی که وزارت ارتباطات اخیرا اعلام کرده بود ایلان ماسک برای راه‌اندازی اینترنت ماهواره ای استارلینک در ایران باید مجوز دریافت کند و بدون مجوز اجازه فعالیت نخواهد داشت، به تازگی خبرها حاکی از آن است که فروش تجهیزات استارلینک در بانه آغاز شده و حتی اخیرا ایلان ماسک از فعالسازی برخی از آنها در ایران خبر داده بود. در همین راستا رئیس آزمایشگاه شبکه‌های اجتماعی دانشگاه تهران گفت اگر استارلینک در ایران فعال شود قطعش می‌کنیم.

امکان ردیابی و قطع اینترنت استارلینک

مسعود اسدپور، رئیس آزمایشگاه شبکه‌های اجتماعی دانشگاه تهران طی مصاحبه با روزنامه خراسان گفت پیدا کردن تجهیزات ماهواره استارلینک کار پیچیده‌ای نبوده و اگر استفاده از این سرویس در ایران افزایش پیدا کند، امکان پیدا کردن و جمع‌آوری تجهیزات آن بسیار آسان است.

وی افزود البته ایران اجازه فعالیت به استارلینک را نخواهد داد، اما اگر استارلینک بدون مجوز نیز فعال شود، با توجه به ابزار و فناوری ارتباطی که در اختیار داریم می‌توان آن را قطع کرد که فرایند قطع آن نیز کار پیچیده‌ای نخواهد بود. ضمن این که در جنگ اوکراین نیز روسیه موفق شد با روش‌های خاصی روی اینترنت استارلینک تاثیر منفی گذاشته و فرایند سرویس‌دهی آن را قطع یا محدود کند.


اسدپور در پایان گفته‌های خود در خصوص نحوه رصد اینترنت ماهواره ای نیز بیان کرد استارلینک برای دریافت اینترنت فقط به دیش نیاز ندارد، بلکه نیازمند چند وسیله مختلف بوده تا هم اطلاعات را ارسال و هم اطلاعات را دریافت کند. از این رو بدون شک با توجه به ابزارهای ارتباطی که در اختیار داریم می‌توانیم تجهیزات دریافت اینترنت استارلینک را رصد کنیم.

خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد