اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک

توافق مقامات اتحادیه اروپا درخصوص بسته جدید تحریم‌ها علیه روسیه

روزنامه پلیتیکو به نقل از منابعی گزارش داد، سفرای اعضای اتحادیه اروپا بر سر هشتمین بسته تحریم‌ها علیه روسیه شامل اعمال سقف قیمتی بر نفت روسیه به توافق دست یافته‌اند.

به گزارش سایت طلا به نقل از خبرگزاری تاس، منابع خبری گفتند، این بسته تحریم‌ها قرار است امروز چهارشنبه پنجم اکتبر نهایی شود.

با این حال هنوز تصمیمی در خصوص ارقام یا محدوده‌های قیمتها برای سقف قیمتی آینده اتخاذ نشده است.

از سوی دیگر بسته جدید تحریمها محدودیتهایی را بر صنعت فولاد روسیه در نظر گرفته و جلوی تصدی سمتهای ارشد از سوی شهروندان اتحادیه اروپا در شرکتهای دولتی روسیه را می‌گیرد.

به نوشته نشریه پلیتیکو، کشورهای مالت، یونان و قبرس که ناوگانهای کشتی‌های نفت‌کش آنها به نقل و انتقال بخش عمده نفت روسیه می‌پردازند نسبت به تاثیر دور جدید تحریم‌های اروپایی‌ها علیه روسیه بر صنعت کشتی‌رانی خود نگران هستند، بنابراین یک سری امتیازات برای آنها در نظر گرفته شده است.

کشورهای گروه اقتصادی هفت بعد از نشست وزرای دارایی اعضای این گروه در تاریخ دوم سپتامبر در شهر برلین بر سر اعمال سقف قیمت پیشنهادی بر نفت روسیه با هدف محدودسازی درآمدهای این کشور از صادرات نفت توافق کردند. اعضای گروه هفت برای انجام این کار تلاش کردند یک ائتلاف گسترده را تشکیل داده و از همه کشورهایی که همچنان به دنبال واردات نفت و محصولات نفت خام روسیه هستند بخواهند این واردات را تنها در محدوده سقف قیمتی یا زیر این سقف انجام دهند.

مسکو هشدار داده عرضه نفت و محصولات نفت خام خود را به کشورهایی که تصمیم به پیوستن به این ابتکار بگیرند، معلق سازد.


آلکساندر نوواک، معاون نخست وزیر روسیه در تاریخ اول سپتامبر طرح‌های پیشنهادی برای اعمال محدودیت بر قیمت نفت روسیه را "کاملا پوچ" خوانده و اضافه کرد، مسکو عرضه نفت و محصولات نفت خام را به کشورهایی که تصمیم به محدود کردن قیمت نفت روسیه بگیرند متوقف خواهد کرد.

خبر های پربازدید 0
خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد