اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک

برگزاری رزمایش مشترک ایران، چین و روسیه به زودی

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح کشورمان از برگزاری رزمایش مشترک دریایی ایران، روسیه و چین در پاییز امسال خبر داد.

به گزارش سایت طلا ، سردار سرلشکر پاسدار «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح در حاشیه مراسم رژه نیرو‌های مسلح به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران به مرحله پایدار و پویا رسیده و به موازات حرکت دشمنان روز به روز توانمندی جمهوری اسلامی ایران از نظر تسلیحات، تجهیزات و توانمندی‌های انسانی با آموزش و رزمایش‌های پیشرفته رو به پیشرفت است.

سردار باقری افزود: بخشی از توانمندی‌هایی که طی یک سال گذشته رونمایی شده قابل نمایش نبود؛ اما آنچه امروز نمایش داده شد در بخش موشکی، موشک «خیبرشکن» موشکی است که در یک سال اخیر به نتیجه رسیده و تولید انبوه شده است.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: بخش‌هایی از پهپاد‌ها مانند پهپاد «آرش و برخی دیگر برای یک سال اخیر است که به نتیجه رسیده است. همچنین تعدادی از رادار‌ها و تجهیزات دیگر نیز از این جمله هستند؛ البته بخش مهمی از تجهیزات جدید ما در حوزه دریایی و هوایی در رژه بندرعباس به نمایش گذاشته شد.

وی ادامه داد: پایداری بازدارندگی به این معنا که دشمنان ما که ممکن است نیت‌های بدی نسبت به جمهوری اسلامی ایران در دل‌های خود داشته باشند، جرأت و جسارت بروز این تهدیدات و اقدام عملی علیه جمهوری اسلامی ایران ندارند.

سرلشکر باقری تأکید کرد: ملت ایران در آرامش، آسایش و امنیت در حال پیشرفت و زندگی خود هستند و این وظیفه نیرو‌های مسلح است که با وحدت همه بخش‌ها اعم از ارتش، سپاه، فرماندهی انتظامی کشور و با پشتیبانی وزارت دفاع به خوبی در حال پیشرفت است.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح در پاسخ به سؤالی درباره همکاری نیرو‌های مسلح با کشور‌های همسایه در پاسداری از مرز‌ها و فراتر از مرز‌ها تصریح کرد: مرز‌های زمینی، هوایی و دریایی ما در امنیت کامل بوده و همه شاهد آن هستند. ما چه در مرز‌های زمینی و آبی و چه در آب‌های سرزمینی و چه آب‌های انحصاری خود از منافع‌مان دفاع می‌کنیم.

وی افزود: ما در آب‌های آزاد برای مقابله با دزدی دریایی و امنیت دریایی شناور‌های تجاری و نفتکش خود فعال هستیم و در جهت دیپلماسی دفاعی با بسیاری از کشور‌های همسایه و منطقه روابط رو به گسترشی داشته و تفاهم‌نامه‌های متعددی داریم؛ هم وزارت دفاع و هم نیرو‌های مسلح تفاهم‌نامه و رفت و آمد دارند.

سردار باقری در ادامه اظهار داشت: رزمایش مشترک دریایی پاییز امسال در شمال اقیانوس را به همراه کشور‌های روسیه و چین و همچنین احتمالا پاکستان، عمان و چند کشور دیگر برگزار می‌کنیم.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح ادامه داد: همه این موارد نشان‌دهنده این است که همکاری و روابط دوستانه بین جمهوری اسلامی ایران و کشور‌های متعددی در منطقه و جهان در حال گسترش است.

وی در پاسخ به سوالی درباره پیام رژه امروز نیرو‌های مسلح به دشمنان و دوستان جمهوری اسلامی ایران گفت: رژه نماد آمادگی نیرو‌های مسلح است. امسال پس از دو سال که بیماری کرونا اجازه برگزاری رژه را نمی‌داد، این بیماری فروکش کرده و امکان برگزاری آن فراهم شد.

سرلشکر باقری افزود: پیام این رزمایش برای دشمنان ما این است که نیرو‌های مسلح و ملت ما کاملاً برای دفاع از تمامیت ارضی، مرز‌ها و منافع خود آماده هستند و پا به رکاب فرمانده کل قوا هستند. پیام رزمایش برای دوستانمان این است که در جهت صلح و آرامش منطقه، مقابله با تروریست‌ها و اجازه ندادن زورگویی استکبار جهانی به دوستانمان در کنار آن‌ها خواهیم بود؛ همچنان که در گذشته نیز در کنار آن‌ها بودیم.


رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح در پایان تأکید کرد: امنیت منطقه مرهون تلاش‌های نیرو‌های مسلح و هم‌پیمانان ما است. ما نزدیک‌ترین روابط را با دوستان و هم‌پیمانان خود داریم و آن را در این رژه به نمایش گذاشتیم.

خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد