اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک

تحلیل و بررسی قیمت طلای جهانی مورخ 27 شهریور 1401

همینطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید طلا پس از تثبیت خود در بازار معاملاتی آسیا در حال ساختن دره ای پس از دره دیگر است

از اول آوریل 2020 تا الان، این اولین باری است که طلا پایین قیمت 1660 دلار رسیده است.

اگر تایم فریم خود را به 4 ساعته تغییر دهید و نیم نگاهی به اندیکاتور RSI بیندازید، متوجه خواهید شد که نوک این اندیکاتور در منطقه اشباع فروش قرار دارد و به سمت بالا تغییر جهت داده است. ضمنا rsi در این لحظه عدد 27 را نشان می دهد.

نگاه کلی
تصویر کلی مارکت در تایم روزانه، نزولی است.

سطوح حمایت کلیدی
اگر قرار باشد طلا کاهش پیدا کند، اولین سطح جدی حمایت آن منطقه مهم 1660 دلار خواهد بود. در صورتیکه طلا پایین این منطقه نفوذ کند، سطح مهم بعدی قیمت 1650 دلار است. چنانچه خرس های مارکت طلا را پایین تر ببرند، سطح مهم بعدی 1634 خواهد بود.

سطوح مقاومت کلیدی
اگر طلا افزایش پیدا کند، اولین سطح مهم مقاومت آن قیمت 1670 دلار خواهد بود. در صورتیکه طلا بتواند با موفقیت از این منطقه عبور کند، سطح مهم بعدی 1680 دلار می باشد. چنانچه گاوهای مارکت موفق به بالاتر بردن قیمت طلا شوند، سطح مقاومت بعدی 1690 دلار خواهد بود.

همینطور که مشاهده می کنید خرس های طلا موفق شده اند بعد از دو سال یک سطح بسیار مهم حمایتی را بشکنند. فاکتورهای مختلفی دست به دست هم داده اند تا این اتفاق بیفتد که در ادامه به آنها می پردازیم.

اگر همین الان نگاهی به چارت بازده اوراق قرضه ده ساله خزانه داری بیندازید متوجه پرواز آن تا اطراف 3.48% خواهید شد. این بالاترین میزان نرخ بارده ده ساله در سه ماهه گذشته است.

حال با توجه به واگرایی منفی که بین نرخ بازده ده ساله و دو ساله به وجود آمده، ترس ها و نگرانی از یک رکود اقتصادی در حال افزایش یافتن است. نرخ بازده دو ساله خزانه داری موفق شده به بالاترین میزان خود از سال 2007 یعنی 3.916% پرواز کند.

فاکتور دیگری که باعث تضعیف شمش طلا شده، تشدید گمانه زنی ها نسبت به اقدامات شاهینی (منظور سیاست انقباضی است) مقامات فدرال رزرو است. بر اساس ابزار پیش بینی کننده گروه CME شانس اینکه روسای بانک مرکزی امریکا نرخ های بهره را در نشست هفته بعد 100 واحد بالا ببرند به 75% افزایش یافته است.


شاخص آتی سهام های نیویورک در این لحظه نه تنها قرمز می باشند بلکه به پایین ترین میزان هفتگی خود سقوط کرده اند..

خبر های پربازدید 0
خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد