اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک

بهبود اندک قیمت طلا پس از سقوط شدید در هفته گذشته

قیمت طلا که در روز جمعه تا پایین ترین قیمت چند هفته اخیر خود کاهش یافت، توانست بهبود اندکی را تجربه کند. با این حال روند حرکت طلا همچنان نزولی پیش بینی می شود.

به گزارش سایت طلا کاهش قیمت کالا های مختلف طی هفته گذشته باعث شد تا نگرانی سرمایه گذاران نسبت به افزایش فشار تورمی کاهش یافته و در نتیجه آن بازار سهام رشد خوبی را تجربه کند که به نوبه خود باعث محدود شدن رشد در بازار طلا شد.

علاوه بر این، افزایش روحیه ریسک پذیری باعث شد تا بازده ده ساله خزانه داری آمریکا از پایین ترین سطح هفتگی خود افزایش یافته و به عنوان باد مخالف برای طلا عمل کند. همچنین به نظر می رسد که فدرال رزرو قصد دارد به اعمال سیاست های سختگیرانه خود بر اقتصاد ادامه دهد که افت قیمت طلا را در بر دارد.

قیمت طلا

در کنار این موارد تحلیل های فنی طلا نیز کاهش بیشتر قیمت طلا را پیش بینی می کنند. افت قیمت طلا به زیر سطح میانگین ۲۰۰ روزه خود و عدم توان ان برای بازگشت به بالای ان روند نزولی در بازار فلز زرد را تقویت می‌کند.

در این میان کاهش جزئی در دلار آمریکا مانع از افت شدید تر قیمت طلا می شود. سرمایه گذاران هم اکنون در انتظار انتشار سند اقتصادی ایالات متحده هستند که طی روز های آینده منتشر خواهد شد. این داده های اقتصادی به همراه نوسانات دلار و احساس ریسک می تواند قیمت طلا در هفته پیش رو را مشخص کند.

طلا

در صورتی که روند کاهش دلار آمریکا ادامه پیدا کرده و داده های اقتصادی ایالات متحده ضعیف تر از حد انتظار باشد طلا می تواند بار دیگر افزایش یابد اما در غیر این صورت پیش بینی می شود که طلا روند نزولی خود را ادامه دهد

خبر های پربازدید 0
خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد