اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک

عدم توان طلا برای صعود مجدد + پیش بینی قیمت طلا

قیمت طلا روز گذشته مقداری افزایش یافت اما نتوانست این روند حفظ کرده و بار دیگر به شکل قابل ملاحظه ای افت کرد. امروز صبح نیز قیمت طلا روندی نزولی داشته است.

به گزارش سایت طلا، به نظر می رسد بازار های جهانی متقاعد شده اند که فدرال رزرو قصد دارد سیاست های بسیار سخت گیرانه ای را بر اقتصاد ایالات متحده اعمال سازد. این بانک در جلسه گذشته خود نرخ بهره را به میزان 75 واحد پایه افزایش داد و به نظر می رسد قصد دارد تا در جلسات آینده نیز همین سیاست را اعمال کند.

جروم پاول رئیس بانک مرکزی آمریکا در طول شهادت خود در برابر کمیته بانکی سنا اضافه کرد که فدرال رزرو به شدت متعهد به کاهش تورم است و سرعت افزایش نرخ در آینده به داده های دریافتی بستگی خواهد داشت.

سیاست های سختگیرانه فدرال رزرو باعث شد تا ارزش دلار آمریکا افزایش یافته و قیمت طلا به شدت کاهش یابد. هم اکنون هر اونس طلای جهانی 1833 دلار قیمت دارد که 4.7 دلار کاهش در روز را تجربه کرده است.

از طرف دیگر احساسات ریسک گریزانه موجود در بازار به عنوان یک عامل مثبت برای طلا عمل می کند و مانع از افت شدید تر قیمت ان می شود. همچنین سرمایه گذاران نگرانند که بانک مرکزی آمریکا با افزایش نرخ بهره نتواند تورم را کنترل کرده و تاثیر منفی بر روی رشد اقتصاد بگذارد.


از منظر فنی قیمت طلا زیر میانگین 200 روزه خود قرار گرفته است که به نفع فروشندگان عمل می کند. با این حال کارشناسان بر این باروند که برای فروش در بازار طلا هنوز باید منتظر ماند. همچنین یک روز دیگر از شهادت جروم پاول مقابل سنا باقی مانده است که سرمایه گذاران پیگیرانه ان را دنبال خواهند کرد.

خبر های پربازدید 0
خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد