سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلا1871.7
مظنه4,467,000
18 گرم1,031,200
ارزش سکه10,064,151
قدیم (بهار)10,250,000
جدید (امامی)10,475,000
نیم5,600,000
ربع3,600,000
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

عرضه‌کنندگان سکه و طلا جدا می‌شوند

مدیر کل استاندارد استان تهران از برنامه موسسه استاندارد برای جداسازی عرضه کنندگان سکه و طلا خبر داد و گفت: در سال گذشته بیش از 20 کیلوگرم طلای غیراستاندارد و تعداد چشمگیری سکه طلای پارسیان که وزن کمتری نسبت به آنچه بر روی آن درج شده، داشته، کشف و جمع آوری شده است.

مسلم بیات امروز در مراسم امضای تفاهم نامه سه جانبه میان سازمان ملی استاندارد، اتحادیه کشوری طلا و جواهر و اتحادیه فروشندگان طلا، جواهر و سکه استان تهران گفت: در سال گذشته بیش از 20 کیلوگرم طلای غیراستاندارد و تعداد چشمگیری سکه پارسیان که وزن کمتری نسبت به آنچه بر روی آنها درج بوده داشتند، کشف و از بازار جمع آوری شده است و به همین منظور مردم می توانند شکایات خود را در سامانه 1517 به طور شبانه روزی ارائه کرده و پیگیری نمایند.

مدیرکل استاندارد استان تهران افزود: تمام مصنوعاتی که در سطح استان تهران تولید می شوند، دارای کد منحصر به فرد خود هستند که مردم باید به این کدها توجه داشته باشند.

وی تصریح کرد: برای 40 تولید کننده صنعتی طلا نشان استاندارد صادر و برای سایر تولیدکنندگان غیر صنعتی نیز کدهای استاندارد در نظر گرفته شده است.

به گفته بیات، سازمان ملی استاندارد به دنبال آن است که عرضه کنندگان سکه و طلا را از هم جدا کند، این در شرایطی است که در حال حاضر 180 عرضه کننده قانونی سکه در استان تهران به تایید سازمان های ذیربط رسیده است.

همچنین در این مراسم محمد کشتی آرای رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر با بیان اینکه باید کنترل بیشتری بر بازار طلاهای وارداتی صورت گیرد، خاطر نشان کرد: چنانچه طلا غیراستاندارد باشد، سرمایه های مردم از بین می رود، این در شرایطی است که عیار طلا در ایران با عیار جهانی همخوانی دارد اما برخی از مصرف کنندگانی که به کشورهای حوزه خلیج فارس و عربستان سفر می کنند، نیاز طلای خود را از این کشورها تامین کرده و مجاز به واردات 150 گرم طلا به کشور هستند.

کشتی آرای ادامه داد: طلای مسافری بنا بر فاکتور فروش آن در کشور خریداری می شود ،البته عدم آگاهی مردم باعث شده تا برخی سودجویان به فروش طلا با عیار پایین تر به مردم بپردازند که مردم باید از واحدهای دارای مجوز خرید کرده و با کنترل آرمهای حک شده در طلا مانند آرم استاندارد و حرف t طلا را مورد ارزیابی قرار دهند.

رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر خاطر نشان کرد: در سطح کشور واحدهای محدودی به تولید طلا می پردازند که خود به طور گروهی استاندارد را مدنظر قرار می دهند.

در ادامه احمد وفادار رئیس اتحادیه طلای استان تهران نیز گفت: روزهای یکشنبه و چهارشنبه بازرسان اتحادیه تهران از واحدهای صنفی بازرسی کرده و به کنترل عیار، صدور فاکتور و قیمت فروش می پردازند، این در شرایطی است که سکه توسط بانک مرکزی و به صورت فله در اختیار واحدهای مجاز برای نصب هولوگرام و وکیوم قرار می گیرد.

براساس تفاهم‌نامه سه جانبه مقرر شد تا طلای با عیار کمتر از 18 غیر قابل استاندارد تلقی شده و تولیدات طلای سایر کشورها نیز مورد رصد قرار گیرد تا از قاچاق جلوگیری شود.

سایر خبر های مفید در 3 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا