اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک

قرنطینه اجباری آبله میمونی در بلژیک

بلژیک اولین کشوری است که قرنطینه اجباری به خاطر آبله میمونی را مطرح کرد.

به گزارش سایت طلا ، رسانه ها گزارش کردند که بلژیک اولین کشوری است که قرنطینه ۲۱ روزه و اجباری آبله میمونی را مطرح کرده است چرا که اکنون ۱۴ کشور شیوع این بیماری ویروسی را تایید کرده اند و پزشکان درباره افزایش قابل توجه موارد ابتلا در انگلیس هشدار داده اند.

مقامات بهداشت بلژیک اعلام کردند: پس از ثبت سه مورد ابتلا در این کشور، افرادی که به این ویروس مبتلا شده اند، باید به مدت سه هفته خود را ایزوله کنند.

اولین مورد عفونت روز جمعه در بلژیک ثبت شد.

قرنطینه اجباری آبله میمونی در بلژیک در حالی مطرح شده که پزشکان انگلیسی نسبت به افزایش قابل توجه موارد ابتلا هشدار داده و واکنش دولت برای مهار شیوع آن بسیار حیاتی است. ۱۱ نفر دیگر در این کشور به این ویروس مبتلا شدند و مجموع آنها به ۲۰ نفر رسیده است.

این عفونت ویروسی نادر که معمولا در مناطق گرمسیری غرب و مرکز آفریقا مشاهده میشود، می تواند از طریق تماس بسیار نزدیک با فرد آلوده منتقل شود. آبله میمونی معمولا خفیف است و اکثر بیماران طی چند هفته بدون درمان بهبود پیدا می کنند.


به گزارش بیزینس استاندارد، این بیماری که اولین بار در میمون ها یافت شد، از طریق تماس فیزیکی نزدیک از فردی به فرد دیگر منتقل می شود.

خبر های پربازدید 0
خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد