اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک

صعود شدید و پیش بینی نشده قیمت طلا

داده های ضعیف اقتصادی در روز پنجشنبه باعث رشد شدید و پیش بینی نشده قیمت طلا شد. صعود قیمت طلا درحالی ااتفاق افتاد که پیش از این فلز زرد برای چند روز متوالی کاهش یافته بود.

به گزارش سایت طلا، قیمت طلا که پنجشنبه صبح در زیر ۱۸۲۰ دلار قرار داشت، توانست به بالای ۱۸۴۰ دلار صعود کند. هم اکنون قیمت هر اونس طلای جهانی در عدد ۱۸۴۷ دلار قرار که صعود قدرتمندی را نشان می دهد.

کارشناسان بر این باورند که مهم ترین عامل رشد قیمت طلا در روز های پایانی هفته گذشته را می توان داده های ضعیف اقتصادی دانست که حاوی هشدار مهمی درباره رشد اقتصاد جهانی است.

این داده ها باعث شدند تا ارزش دلار آمریکا به شکل قابل توجهی کاهش یافته و در نتیجه طلا فضای بیشتری برای رشد پیدا کند. طی هفته های اخیر رشد شدید دلار آمریکا باعث شده بود تا قیمت طلا به پایان ترین سطح چند ماهه خود برسد.

البته باید توجه داشت که به دلیل جو نزولی غالب حاکم بر بازار فلزات گرانبها طلا در ادامه مسیر صعودی خود با مقاومت های شدید رو به رو خواهد شد. خریداران طلا باید این فلز ارزشمند را به بالاتر از ۱۸۵۰ دلار سوق دهند.

جروم پاول رئیس فدرال رزرو در سخنرانی هفته گذشته خود اشاره کرد این بانک قصد دارد تورم را کاهش داده و به محدوده پیش بینی شده برساند. وی اشاره کرد که در حال حاضر هدف این بانک کاهش تورم است حتی اگر این موضوع باعث کاهش رشد اقتصاد شود.


این اظهارات پاول نگرانی ها نسبت به رشد اقتصاد جهانی را افزایش داد. بالا رفتن این نگرانی ها در میان سرمایه گذاران به همراه عوامل دیگری چون قرنطینه های شدید شهر های بزرگ کشور چین، ادامه جنگ میان روسیه و اوکراین و همچنین داده های اقتصادی منفی، به رشد قیمت طلا کمک می کند.

خبر های پربازدید 0
خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد