اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک

پیش‌بینی بانک جهانی درباره قیمت نفت در ۲۰۲۲

بانک جهانی پیش بینی کرد قیمت نفت خام برنت در سال جاری میلادی به‌طور متوسط ۱۰۰ دلار در هر بشکه باشد یعنی ۴۲ درصد افزایش نسبت‌به سال گذشته میلادی و بالاترین رقم از ۲۰۱۳.

به‌گزارش سایت طلا به نقل از اویل پرایس، بانک جهانی اعلام کرد جنگ اوکراین با تغییر جریان تجارت انرژی و همچنین مصرف و تولید، قیمت نفت و سایر انرژی‌ها را سال‌ها بالا نگه می‌دارد.

بانک جهانی در جدیدترین دورنمای خود از بازارهای کالا در روز سه‌شنبه اعلام کرد بزرگ‌ترین شوک انرژی از دهه 1970 احتمالاً قیمت نفت و سایر انرژی‌ها را سال‌ها بالا نگه می‌دارد، چون حمله روسیه به اوکراین جریان تجارت انرژی و همچنین مصرف و تولید را تغییر داده‌است.
بانک جهانی اعلام کرد قیمت مواد غذایی هم افزایش‌یافته است که به همراه بالا رفتن قیمت انرژی و سهام در تجارت بین‌الملل، شرایط تورم در سراسر دنیا را بدتر خواهد کرد.

در گزارش این بانک آمده‌است:«انتظار می‌رود قیمت نفت خام برنت در سال جاری میلادی به‌طور متوسط 100 دلار در هر بشکه باشد یعنی 42 درصد افزایش نسبت‌به سال گذشته میلادی و بالاترین رقم از 2013. قیمت کالاهای غیر انرژی هم 20 درصد در سال جاری میلادی افزایش می‌یابد. اما بیشترین افزایش مربوط به کالاهایی است که روسیه و اوکراین بزرگ‌ترین صادرکنندگان آن هستند».

طبق اطلاعات بانک جهانی، قیمت نفت خام برنت در سال آینده میلادی به‌طور متوسط 92 دلار در هر بشکه خواهد بود، یعنی پایین‌تر از آنچه برای سال جاری انتظار می‌رود، اما همچنان بالاتر از متوسط پنج‌ساله 60 دلار در هر بشکه خواهد بود. پیش‌بینی می‌شود قیمت گاز طبیعی در اروپا در سال جاری میلادی 2 برابر بیشتر از سال گذشته باشد. 80 درصد افزایش قیمت هم برای زغال‌سنگ تخمین زده می‌شود.

بانک جهانی اعلام کرد جنگ اوکراین باعث نمونه‌های پرهزینه‌تر تجارت می‌شود که تورم را طولانی‌تر می‌کند و تجارت انرژی را تغییر می‌دهد.


چندین کشور طرح‌های خود برای افزایش تولید سوخت‌های فسیلی را اعلام کرده‌اند. قیمت بالای فلزات هزینه انرژی‌های تجدیدپذیر را هم افزایش داده‌است که وابسته به فلزاتی مثل آلومینیوم و نیکل هستند.

خبر های پربازدید 0
خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد