اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک

قیمت مصوب خرما اعلام شد

معاون امور باغبانی وزیر جهاد کشاورزی گفت: قیمت خرما مضافتی در بسته های ۵۵۰ گرمی و ۷۰۰ تا ۷۳۰ گرمی به ترتیب ۳۲ تا ۳۴ هزار و ۹۰۰ تومان است که مردم می توانند این محصولات را به این قیمت از میادین میوه تهیه کنند.

به گزارش سایت طلا ،محمد مهدی برومندی معاون امور باغبانی وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: در 14 استان کشور 268 هزار هکتار نخیلات خرما وجود دارد که ایران را با تولید یک میلیون و 420 هزار تن در رتبه سومین تولید کننده خرما در جهان قرار داده است.

وی افزود: 20 درصد بازار جهانی خرما نیز در اختیار ایران است و سالانه 388 هزار تن به ارز 300 میلیون دلار صادر می شود.

معاون امور باغبانی وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: سرانه مصرف خرما در کشورمان 8 تا 10 کیلوگرم است یعنی ایرانیان سالانه در حدود 10 کیلوگرم از این محصول را مصرف می کنند.

وی تصریح کرد: با همکاری انجمن های ملی خرما و صادرکنندگان بازار این محصول را در ماه رمضان کنترل کرده ایم که افزایش تقاضا در این ایام موجب افزایش قیمت ها نشود.

برومندی اظهار داشت: قیمت خرما مضافتی در بسته های 550 گرمی و 700 تا 730 گرمی به ترتیب 32 تا 34 هزار و 900 تومان است که به عبارتی قیمت هر کیلوگرم از این محصول 48 هزار تومان می شود و فروش بالاتر از این قیمت قابل قبول نیست و توسط دستگاه های نظارتی این قیمت کنترل می شود.

وی تصریح کرد: کمبودی در تولید خرما در کشور وجود ندارد به طوری که 70 هزار تن خرما در سردخانه های باقی مانده است که برای این ایام استفاده شود.


خبر های پربازدید 0
خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد