سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

ثبات قیمت سکه و افزایش ارزهای رقیب دلار

بهای طلا در بازارهای جهانی متاثر از اعلام نرخ بیکاری در آمریکا به زیر 1400 دلار بازگشت و بازار داخلی امکان افزایش قیمت سکه و طلا را از دست داد. بهای دلار البته در سطح قیمت روز پنج‌شنبه باقی ماند و سکه نیز تفاوتی ثبت نکرد.


همچنین در حالی که برخی انتظار داشتند امروز بازار ارز و سکه تاثیری از مناظره‌های انتخاباتی نیز بپذیرد، این اتفاق نیفتاد و قیمت‌ها ثابت ماند. بازار در هفته آخر تبلیغات انتخاباتی همچنان منتظر نتایج بهتر و مشخص‌تری از رفتارهای دقیقه 90 نامزدها است. اینکه برخی به نفع دیگری کنار بروند و انتخاب آسان‌تری پیش پای انتخاب کنندگان قرار دهند نیز واکنش‌های خاص خود را در بازار ارز به دنبال خواهد داشت. این اتفاق هنوز حادث نشده و تصمیم‌سازان اقتصادی همچنان در بالابردن تقاضای ارزی خود تعلل می‌کنند.
قیمت‌های داخلی
بهای دلاردیروزدر سطح همان 3670 تومان روز پنج شنبه باز شد و تا بعد از ظهر در همین سطح باقی ماند. روز پنج‌شنبه با وجود بازار نیمه تعطیل ارز و سکه، بهای دلار تقریبا بین 40 تا 50 تومان افزایش داشت. برخی دلیل این اتفاق را تاثیرپذیری بازار از فشارهای تازه آمریکا برای تضعیف ریال ایران و تحریم خودروسازها عنوان می‌کنند. بهای درهم امارات نیز در سطح همان 995 تومان تا 997 تومان باقی مانده بود. دیروز اما به گفته صرافان تعداد مراجعان برای خرید ارز بیشتر از فروشنده‌ها بود.
در بازارهای جهانی ارزش دلار قدری تقویت شده است. با این حال قیمت ارزهای مقابل دلار مانند یورو و ین ژاپن در بازار داخلی افزایش بیشتری داشته‌اند.
قیمت یورو 4840 تومان و پوند انگلیس 5680 تومان تعیین شدند که به ترتیب 40 تومان و 80 تومان افزایش قیمت ثبت کردند. بهای پول ژاپن نیز به ازای هر یک صد ین 3750 تومان بود که نسبت به اواسط هفته قبل تقریبا 100 تومان افزایش داشته است.
در بازار سکه قیمت هر سکه طرح جدید تقریبا 1 میلیون و 310 هزار تومان فروخته می‌شد. نیم سکه 700 هزارتومان فروخته می‌شدند که روز بدون تغییری را پشت سر گذاشتند. در عین حال ربع سکه 425 هزار تومان اعلام شد که نسبت به قیمت روز پنج شنبه سبزه میدان البته تغییری نداشت.
بهای هر گرم طلای 18 عیار دیروز با تقریبا 500 تومان کاهش به 123 هزار و 800 تومان رسید.
طلا در بازارهای جهانی
بهای هر اونس طلا در بازارهای جهانی بامداد دیروز در سطح 1384 دلار بسته شد و عملا از سطح 1410 دلار بعد از ظهر جمعه با 26 دلار افت روبه‌رو شد. با اینکه انتظار می‌رفت بالاماندن قیمت جهانی طلا به نوعی قیمت‌های داخلی را نیز تحت تاثیر خود گرفته و افزایش دهد، اما بازگشت قیمت آن به زیر 1400 دلار و سقوط منحنی قیمت در بازار نیویورک ضمن تقویت اندک دلار، شرایط قیمتی روز پنج‌شنبه را برای سکه و طلا ی داخلی و حتی بازار ارز تثبیت کرد.
غروب جمعه بالاخره گزارش آمار اشتغال ماه مه در آمریکا اعلام شد که در بخش‌های غیرکشاورزی 175 هزار شغل جدید ایجاد شده است. نرخ بیکاری در آمریکا نیز 6/7 درصد اعلام شد. این نرخ در حالی تقریبا برابر با 167 تا 172 هزار شغل جدید قابل انتظار اعلام شد که برخی انتظار داشتند تغییری در قیمت طلا از این منظر ایجاد نشود. با این حال تقویت ارزش دلار در مقابل سایر ارزها موجب افت قیمت طلا شد. برابری دلار به ین ژاپن روز پنج‌شنبه تا 6/96 هم رسیده بود که در پایان معاملات هفتگی تا 5/97 تقویت شد و قیمت طلا را دوباره در مسیر کاهشی قرار داد. انتشار آمار اشتغال بخش‌های غیرکشاورزی دپارتمان اشتغال آمریکا در حالی قیمت طلا را دوباره تحت کنترل خود گرفته است که روز پنج شنبه بخش خصوصی آمریکا تعداد مشاغل ایجاد شده توسط این بخش را تنها 135 هزار شغل اعلام کرد که به مراتب کمتر از حد انتظار کارشناسان بوده و ازاین رو انتظار برای تداوم سیاست‌های انبساطی فدرال رزرو قیمت طلا را بالا برده بود. دلار در این روز به شدت تضعیف شده بود.
یکی از معامله گران بازار نیویورک نیز با اشاره به اینکه برخی از افراد همچنان متاثر از گزارش اشتغال بخش خصوصی آمریکا تصور می‌کنند که قیمت طلا تا 1450 دلار هم بالا می‌رود، گفت: همچنان برخی در کف بازار فروشنده‌اند.
روند قیمت طلا در بازارهای جهانی همچنان در گرو سیاست‌های انبساطی فدرال رزرو است. جلسه بعدی فدرال رزرو 18 و 19 ماه ژوئن (اواخر خرداد) است که برنانکه رییس فدرال رزرو در دور قبلی تصمیم به کاسته شدن از میزان خرید اوراق قرضه را به همین تاریخ موکول کرده بود.
نظرسنجی هفتگی
در نظر سنجی این هفته کیتکو از میان 22 نفر شرکت‌کننده در این نظر سنجی 9 نفر قیمت طلا را برای هفته آینده افزایشی دیده اند،
7 نفر به کاهش قیمت آتی آن رای داده و 6 نفر نیز ثبات قیمت در همین سطوح را برای هفته آینده طلا ارزیابی کرده‌اند. همانند هر هفته دلالان شمش طلا، بانک‌های سرمایه‌گذاری، معامله‌گران بازارهای آتی، مدیران پولی و تحلیلگران نمودارهای فنی شخصیت‌های شرکت‌کننده در این نظر سنجی هستند.

سایر خبر های مفید در 3 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا