اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
 

نبود نقدینگی مشکل بزرگ این روز‌های بورس

با گذشت بیش از ۱۵ ماه از زیان سهامداران در بازار سرمایه و محقق نشدن برخی وعده‌های مسئولان در حمایت از این بازار، اکنون قیمت بسیاری از سهام به کمتر از ارزش ذاتی خود رسیده و شرایط مناسبی و ایده آلی برای خرید سهام ایجاد شده است.

به گزارش سایت طلا،به عقیده کارشناسان، بازار سرمایه در روز‌های اخیر روز‌های سختی را تجربه کرد که بیشتر ناشی از چالش‌های بودجه بود. تغییر نرخ گاز شرکت‌های پتروشیمی و فولادی، کاهش دلار، نبود نقدینگی، مشارکت نداشتن بازارگردان‌ها و حقوقی‌ها در کلیت بازار از مهمترین عوامل تاثیرگذار بر بورس بوده است که موجب ترس و نگرانی سهامداران شد، اما با این وجود، می‌توان گفت نبود نقدینگی مهمترین مشکل بازار سرمایه است.

پیش بینی می‌شود روند بازار در بهمن ماه و با شرایط فعلی، سخت باشد چرا که قیمت سهام شرکت‌ها به کمتر از ارزش ذاتی خود رسیده و نمودار‌ها هم نشان از کف قیمتی سهام دارند و به نظر می‌رسد چنین موقعیتی، شرایط مناسبی برای ورود پول جدید به بازار باشد.


گزارش شرکت‌های بزرگ هم نشان از وضعیت بسیار مساعد آن‌ها دارد و بسیاری از شرکت‌ها در سه ماه سوم سال، عملکرد مثبتی به نمایش گذاشتند و در دی‌ماه هم فروش بسیار جالبی ثبت کرده اند.

کارشناسان براین عقیده اند که اکنون فرصت مناسبی برای خریداران است و در این شرایط می‌توانند از موقعیت استفاده کرده و ورود کم ریسکی را تجربه کنند درحالیکه بازار سیگنال‌های قوی داده و از این به بعد مسیر جدیدی را تجربه خواهد کرد البته در این بین باید نقش صندوق تثبیت بازار سرمایه و حقوقی‌های فعال و بهبود تعامل فعالان بازار و دولت و نحوه مدیریت شرکت‌های دولتی را هم مد نظر قرار داد.

خبر های فعال سایت 0

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد