اونس طلا1821
مظنه5,859,000
18 گرم1,352,500
ارزش سکه13,200,327
قدیم (بهار)13,500,000
جدید (امامی)14,115,000
نیم7,850,000
ربع4,850,000
 

کره‌های ۶۰ میلیون دلاری تعیین تکلیف می‌شوند

بررسی تخلف ۶۰ میلیون دلاری شرکت لبنی هفته گذشته از سوی گمرک آغاز شده است.

به گزارش سایت طلا ، شش ماه پیش بود که تخلف ارزی یک شرکت لبنی از سوی گمرک اعلام و رسانه‌ای شد. به گفته معاون فنی سابق گمرک این واحد لبنی ۶۰ میلیون دلار ارز دولتی را با سند سازی تصاحب کرده است.

روح اله لطیفی سخنگوی گمرک گفت: براساس بررسی‌های دفتر ارزش گمرک بیش از ۶۰ میلیون دلار بیشبود ارزش در بررسی واردات کره از سال ۹۵ تا ۹۸ گزارش شده که شامل ۹۴ اظهارنامه مجزا می‌شود. کمیسیون باید هر اظهارنامه را با مستندات به صورت مجزا بررسی کند که با آغاز بررسی از روز چهارشنبه ۲۹ دی ماه، برای سه اظهارنامه رای صادر شده است.


به گفته لطیفی، امروز و فردا نیز کمیسیون بدوی با حضور نمایندگان وزارت صمت، وزارت اقتصاد، اتاق بازرگانی، اتاق تعاون و نهاد‌های نظارتی تشکیل جلسه خواهند داد و به ترتیب به بررسی اظهارنامه‌ها خواهند پرداخت و رای نهایی خود را برای هر یک از آن‌ها صادر خواهند کرد.

این موضوع را از کمیسیون اختلافات گمرکی نیز پیگیری کردیم.

بخشی از تخلف ۶۰ میلیون دلاری قبل از تخصیص ارز ترجیحی است!

مجتبی شیشه چی ها رئیس کمیسیون بدوی رسیدگی به اختلافات گمرکی گفت: مرداد ماه امسال پرونده‌ای در قالب ۹۴ اظهارنامه به کمیسیون ارجاع شد که مربوط به سال‌های ۹۵ تا ۹۸ بوده است. ۶ فقره از آن‌ها به سال ۹۵، ۲۲ فقره به سال ۹۶، ۱۹ فقره به سال ۹۷ و ۴۷ فقره به سال ۹۸ مربوط است.

به گفته او، با توجه به اینکه نواقصی در پرونده ارجاعی به کمیسیون وجود داشت، اعضای کمیسیون که از نمایندگان گمرک، وزارت اقتصاد، وزارت صمت، اتاق بازرگانی و تعاون هستند، تصمیم گرفتند که این پرونده به ۳۴ پرونده زیر مجموعه تفکیک شود که از روز چهارشنبه ۲۹ دی ماه تا به امروز در خصوص تعدادی از آن ها رای صادر شده است.کمیسیون در رای خود کاملا مستقل است. بدیهی است که صاحب کالا از حق اعتراض برخوردار است و می‌تواند پرونده را به کمیسیون تجدیدنظر ارجاع دهد. اگر کمیسیون تجدیدنظر نیز رای خود را صادر کند و مورد پذیرش صاحب کالا قرار نگیرد، این پرونده به دیوان عدالت اداری ارجاع داده می‌شود.


سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد