اونس طلا1819.9
مظنه5,859,000
18 گرم1,352,500
ارزش سکه13,200,327
قدیم (بهار)13,500,000
جدید (امامی)14,105,000
نیم7,850,000
ربع4,850,000
 

5 دشمن جوانی پوست خود را بیشتر بشناسید

در دوران جوانی کوچک ترین کارهای شما نیز می تواند باعث پیری و نابود شدن پوست شما شود. اگر می خواهید در سن 50 سالگی نیز همچنان با پوست دوران 20 سالگی تان زندگی کنید مراقب باشید.

به گزارش سایت طلا، پوست شما علاوه بر اینکه تحت تاثیر عوامل داخلی مانند بیماری، تغذیه است به همان میزان تحت تاثیر عوامل بیرونی مانند عادت های اشتباه روزمره نیز است.

پوست شما بسیار حساس است و کوچک ترین عادت اشتباهی می تواند پوست شما را در بلند مدت نابود کند در نتیجه بهتر است بیشتر حواستان به این باشد پوست خود را به دست خود نابود نکنید.


1. هیجان زیاد در صورت اگر خنده ، اخم و حرکات صورت تان شدید باشد ، به تدریج همان محل ها روی پوست ماندگار می شوند. خط خنده در کنار لب ها ، چروک پنجه کلاغی کنار چشم وخط اخم پیشانی با حرکات صورت شکل می گیرند و صورت را پیر می کنند . هرچقدر در هیجان ها کمتر صورت درگیر شود ، این چروک ها کمتر می شوند .

2. نزدن عینک آفتابی با آمدن پاییز و زمستان خیلی ها عینک آفتابی را کنار می گذارند ، اما آفتاب بازهم اشعه UV که به پوست نازک اطراف چشم آسیب می زند را می تاباند و باعث چروک و پیری دور چشم می شود . در همه فصول زدن عینک آفتابی باعث می شود از پوست حساس پلک ها و زیر چشم محافظت کنید.

عینک آفتابی

3. مالیدن چشم ها اگر مدام چشم های تان را می مالید و احساس خارش می کنید ، چروک و تیرگی زیر چشم در انتظار شماست . دلیل اصلی خارش چشم ، خشکی یا حساسیت است و اگر ادامه پیدا کرد باید حتماً درمان شود در غیر اینصورت باعث پف زیر چشم ، تیرگی اطراف چشم و چروک خواهد شد .

4. نوشیدن با نی نوشابه ، آبمیوه و شیر را با نی می خورید ؟ این عادت باعث ایجاد خطوط در اطراف دهان می شود . زمانی که سعی می کنید نوشیدنی را از نی بالا بکشید ، عضلات کنار لب ها فعال می شوند و خطوط و چروک دور لب ایجاد می شود . یادتان باشد که سیگار کشیدن هم دقیقا همین اثر را روی لب ها دارد .5. استرس مداوم اگر همیشه نگران باشید ، بدن مدام هورمون کورتیزول ترشح می کند . یکی از اثرات این هورمون ، شکستن کلاژن است که منجر به شل شدن و چروک در تمام پوست می شود . با تغییراتی در تغذیه و سبک زندگی میتوان استرس را کاهش داد.

خبر های فعال سایت 0

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد