اونس طلا1824.5
مظنه5,900,000
18 گرم1,362,000
ارزش سکه13,292,700
قدیم (بهار)13,600,000
جدید (امامی)14,210,000
نیم7,900,000
ربع4,870,000
 

امارات به دنبال خرید سامانه پدافند هوایی اسرائیلی

پس از عملیات اخیر صنعاء علیه ابوظبی، رسانه‌های عبری اعلام کردند که امارات از یک شرکت سازنده سامانه‌های پدافند هوایی اسرائیلی درخواست کمک فوری کرده است.

به گزارش سایت طلا ، روزنامه عبری «یدیعوت آحارنوت» به نقل از منابع اسرائیلی اعلام کرد که امارات در پی عملیات اخیر انصارالله علیه این کشور، به دنبال خرید سامانه های پدافند هوایی اسرائیل است.

الجزیره نوشت: رئیس شرکت اسرائیلی «اسکای لاک» اعلام کرد که اماراتی‌ها پس از حمله صنعاء به ابوظبی از آن‌ها درخواست کمک فوری کرده‌اند.


این روزنامه با اشاره به خرید و استقرار یکی از این سامانه‌ها توسط ابوظبی در ماه‌های اخیر، افزود: امارات خواستار توسعه زرادخانه خود با سامانه‌های پدافند هوایی اسرائیل است.

مدیرعامل شرکت اسکای لاک در این خصوص اعلام کرد که پس از حمله‌ای که این هفته انجام شد، اماراتی‌ها اکنون از ما می‌پرسند که با چه چیزی می‌توانیم آن‌ها را در اسرع وقت با این لیست بلند سامانه‌ها مجهز کنیم».

پس از این حمله، «یائیر لاپید» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در توئیتی اعلام کرد: «حمله پهپادی در ابوظبی را شدیدا محکوم می‌کنم و به خانواده‌های کشته‌شدگان تسلیت می‌گویم و برای مجروحان آرزوی بهبودی عاجل دارم. اسرائیل در کنار امارات است».

رسانه‌های صهیونیستی طی دو روز گذشته عمیقا به بررسی حمله موشکی و پهپادی جنبش انصارالله یمن به عمق ابوظبی پرداخته و ابعاد مختلف آن را مورد بررسی قرار دادند؛ عملیاتی که به گفته «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن ضمن عملیات «اعصار الیمن» (طوفان یمن) انجام شد.

در همین زمینه روزنامه صهیونیستی هآرتص در مقاله‌ای به قلم «یوسی میلمان» کارشناس صهیونیست نوشت، انصارالله قبلا اسرائیل را تهدید به هدف قرار دادن مواضع آن توسط موشک‌ها کرده بود و اکنون نهادهای امنیتی اسرائیل این تهدیدات را به شکل جدی مورد بررسی قرار داده‌اند.

ارتش یمن روز دوشنبه (27 دی ماه) در عملیاتی به نام طوفان یمن، با پنج فروند موشک بالستیک و کروز و تعداد زیادی پهپاد، فرودگاه‌های دبی و ابوظبی و پالایشگاه نفت المصفح ابوظبی و تعداد دیگری از مواضع و تأسیسات مهم و حساس امارات را هدف قرار داد.

سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن نیز سه‌شنبه اعلام کرد که موشک‌هایی که در عملیات طوفان یمن به کار رفتند، موشک‌های بالدار قدس 2 بود که پالایشگاه نفت المصفح را هدف قرار داد و فرودگاه ابوظبی نیز با 4 موشک از همین نوع هدف قرار گرفت.

به گفته سریع، علاوه بر اهداف یاد شده، ارتش و رزمندگان یمن تعدادی از اهداف حساس و مهم امارات را نیز با پهپاد صماد 3 مورد هدف قرار دادند.

امارات به تازگی حملات خود به یمن را تشدید کرده است و نیروهای تحت امر خود را که نیروهای «العمالقه» (غول) می‌نامند و از گروه‌های سلفی، تکفیری و داعش تشکیل شده است برای حمله به استان شبوه اعزام کرده است.به نوشته رسانه‌های یمن، امارات همچنین با انتقال سلاح و تجهیزات نظامی از طریق آب‌های سرزمینی یمن برای شبه نظامیان وابسته به خود، تجاوزات خود را تشدید کرده است.

خبر های فعال سایت 0

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد