اونس طلا1824.7
مظنه5,900,000
18 گرم1,362,000
ارزش سکه13,292,700
قدیم (بهار)13,600,000
جدید (امامی)14,205,000
نیم7,900,000
ربع4,870,000
 

بعد از خوردن پیاز در بدن ما چه اتفاقی می افتد؟

پیاز یکی از مهم ترین موادغذایی در تهیه و طبخ غذا و همچنین دارای خواص دارویی و ضد عفونی کننده است. اما هیچ کدام از ما نمی دانیم که دقیقا پیاز در بدن ما چه کار می کند و چگونه باعث سلامتی ما می شود.

به گزارش سایت طلا، پیاز یکی از مهم ترین موادغذایی است که به خاصیت ضدعفونی کننده معروف است که در بالا بردن و تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار موثر است.

پیاز علاوه بر خاصیت درمانی در تهیه و دادن یک طعم خوب به غذا نیز نقش مهمی دارد با این حال در این خبر به خواص درمانی و اثرات خوردن آن بر روی بدن اشاره خواهیم کرد.


۱. مبارزه با سرطان پیاز قرمز در از بین بردن سلولهای سرطانی سرطان سینه و رودهی بزرگ تأثیر بسیار زیادی دارد .

۲. تامین سلامت قلب پیاز سرشار از گوگردهای ارگانیک است که میتوانند از شما در برابر بیماری قلبی محافظت کند .

۳. کنترل سطح قند خون عصاره ی پیاز می تواند در کاهش سطح قند خون مؤثر باشد . این مطالعه بر روی موشهای دیابتی انجام شده و نتایج دلگرم کننده ای داشته است .

پیاز

۴. هضم سالم تر پروبیوتیک های طبیعی موجود در پیاز در درمان یبوست مفید هستند و شدت آن را کاهش میدهند و بعضی از افراد معتقدند خوردن پیاز درد معده و کرم معده را کاهش می دهد .

۵. حفظ سلامت استخوان مصرف پیاز از پوکی استخوان مرتبط با افزایش سن جلوگیری می کندزنانی که به طور منظم پیاز مصرف میکنند نسبت به زنانی که مصرف نمی کنند ، ۵ % بیشتر تودهی استخوانی دارند . مصرف پیاز تأثیر مفیدی بر تراکم استخوان زنان بالای ۵۰ سال دارد .

۶. جلوگیری از التهاب و آلرژی پیاز در جلوگیری از التهاب مؤثر هستند پیاز با جلوگیری از ترشح هیستامین می تواند آلرژی را درمان کند . همچنین خواص آنتی هیستامینی کوئرستین می تواند گرفتگی بینی را برطرف کند .۷. بهبود سیستم ایمنی بدن برای درمان سرماخوردگی می توانید چای پیاز درست کنید . این چای سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده ، از ابتلا به بیماریها جلوگیری می کند . برای تهیه ی چای پیاز باید یک تکه از پیاز را در آب جوش ریخته و بگذارید کمی بجوشد ، سپس مایع به دست آمده را بنوشید .


سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد