اونس طلا1782.5
مظنه5,947,000
18 گرم1,372,800
ارزش سکه13,398,591
قدیم (بهار)14,150,000
جدید (امامی)14,805,000
نیم8,180,000
ربع5,180,000

قیمت هایما S7 پلاس توربو و هایما S5 پلاس توربو در کارخانه و بازار آزاد

متقاضیان هایما S5 پلاس در طرح پیش‌فروش ایران خودرو ۲۳۵ میلیون تومان کمتر از بازار آزاد پرداخت می‌کنند. این رقم برای خریداران هایما S7 پلاس توربو به ۲۰۵ میلیون تومان می‌رسد

هایما S7 پلاس توربو اتوماتیک و هایما S5 پلاس توربو اتومکاتیک دو محصول ایرانخودرو هستند که پیش‌فروش آن‌ها تا روز پنجشنبه ۲۳ دی ادامه خواهد داشت. متقاضیان هایما S7 پلاس توربو اتوماتیک و هایما S5 پلاس توربو اتومکاتیک باید به‌ترتیب ۶۷۵ میلیون تومان و ۵۹۵ میلیون تومان پرداخت کنند و موعد تحویل این دو خودرو سه ماه آینده خواهد بود.

به گزارش فرارو، در بازار آزاد ممکن است سود دلالی برای هایما S5 پلاس توربو اتومکاتیک به ۴۰ درصد برسد. چون همین حالا آگهی‌هایی وجود دارد که در آن‌ها قیمت هایما S5 توربو اتوماتیک به ۸۳۰ میلیون تومان رسیده است. اختلاف قیمت هایما S7 پلاس توربو اتوماتیک هم بین کارخانه و بازار آزاد به ۳۰ درصد می‌رسد. مدلی که در بازار آزاد ۸۳۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود و اختلاف ۲۰۵ میلیون تومانی با قیمت کارخانه دارد.

مشخصات هایما S7 پلاس توربو اتوماتیک و هایما S5 پلاس توربو اتوماتیک

هایما S7 پلاس توربو اتوماتیک از نظر ظاهری با هایما S7 تفاوت جزئی دارد. اضافه شدن اسم هایما به عقب خودرو، تغییر رنگ شیشه‌های عقب و استفاده از آینه‌های جانبی جدید تفاوت هایما S7 پلاس با هایما S7 خواهد بود. در بخش داشبور خودرو شاهد حضور یک پنل لمسی زیر مانیتور هستیم و دیگر خبری از دکمه‌ها نیست. اضافه شدن چراغ داشبورد و فندک سرنشین عقب نیز امکانات جدید هایما S7 پلاس توربو اتوماتیک است. مصرف سوخت هایما S7 پلاس توربو اتوماتیک ۸.۶ لیتر است و نسبت به هایما S7 توربو ۱.۳ لیتر مصرف سوخت کمتری دارد. هایما S7 پلاس توربو موتور هزار و ۸۰۰ سی‌سی با حداکثر گشتاور ۲۳۰ نیوتن‌متر و توان خروجی ۱۷۰ اسب بخار دارد.

هایما S5 پلاس توربو اتومکاتیک با گیربکس AT6 دیگر محصولی است که پیش‌فروش آن از روز سه‌شنبه ۲۱ دی توسط ایرانخودرو آغاز شده است. مهمترین تفاوت هایما S۵ پلاس توربو اتوماتیک تغییر جعبه دنده آن از CVT به AT6 است. حجم موتور هایما S5 پلاس توربو اتوماتیک هزار و ۵۰۰ سی‌سی و حداکثر گشتاور خروجی و توان آن به ترتیب ۲۱۰ نیوتن‌متر و ۱۴۸ اسب بخار است.

خودرو حجم موتور حداکثر گشتاور حدکثر توان خروجی حداکثر سرعت مصرف سوخت ترکیبی
هایما S7 پلاس توربو اتوماتیک هزار و ۸۰۰ سی‌سی ۲۳۰ نیوتن‌متر ۱۷۰ اسب بخار ۱۷۰ کیلومتر برساعت ۸.۶ لیتر
هایما S5 پلاس توربو اتومکاتیک هزار و ۵۰۰ سی‌سی ۲۱۰ نیوتن‌متر ۱۴۸ اسب بخار ۱۷۰ کیلومتر برساعت هشت لیتر

قیمت هایما S7 پلاس توربو اتوماتیک و هایما S5 پلاس توربو اتوماتیک

در کارخانه ۶۷۵ میلیون تومان است. متقاضیان این محصول تا فردا پنجشنبه ۲۳ دی امکان ثبت‌نام در طرح پیش‌فروش ایرانخودرو را خواهند داشت، روز شنبه ۲۵ دی قرعه‌کشی انجام می‌شود و موعد تحویل سه ماه آینده خواهند بود.

قیمت هایما S7 پلاس توربو اتوماتیک در بازار آزاد حول‌وحوش ۸۸۰ میلیون تومان است. به‌این ترتیب اختلاف قیمت این خودرو بین کارخانه و بازار آزاد به ۲۰۵ میلیون تومان می‌رسد و خرید این محصول از کارخانه و فروش آن در بازار آزاد همین حالا سود ۳۰ درصدی دارد. در بازار خودور‌های کارکرده هایما S7 توربو اتوماتیک مدل ۹۹ را ۸۲۵ میلیون تومان می‌فروشند. کارکرد این خودرو ۱۰ هزارکیلومتر است و در یک آگهی دیگر قیمت هایما S7 توربو اتوماتیک مدل ۹۷ را ۷۴۰ میلیون تومان گذاشته‌اند. این خودرو ظرف سه سال گذشته حدود ۵۰ هزارکیلومتر راه رفته است و طبق ادعای مالک از نظر فنی و بدنه سالم است.

قیمت هایما S5 پلاس توربو اتوماتیک با جعبه دنده AT6 در کارخانه ۵۹۵ میلیون تومان است و شرایط ثبت‌نام و تحویل این محصول مشابه با هایما S7 پلاس توربو اتوماتیک خواهد بود. قیمت هایما S5 توربو پلاس اتوماتیک در بازار آزاد حدود ۸۳۰ میلیون تومان است و به این ترتیب سود دلالی از این خودرو می‌تواند به ۲۳۵ میلیون تومان - معادل ۴۰ درصد- برسد. در بازار خودرو‌های کارکرده شخصی هایما S5 توربو اتوماتیک مدل ۹۷ را با کارکرد ۴۰ هزارکیلومتر ۶۹۵ تومان می‌فروشد. مدل ۹۸ این خودرو با کارکرد ۵۲ هزارکیلومتر ۷۴۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد و در یک آگهی دیگر قیمت هایما S5 مدل ۹۷ با کارکرد ۳۰ هزارکیلومتر ۶۷۰ میلیون تومان نوشته شده است.

خودرو قیمت کارخانه قیمت بازار اختلاف
هایما S7 پلاس توربو اتوماتیک ۶۷۵ میلیون تومان ۸۸۰ میلیون تومان ۲۰۵ میلیون تومان
هایما S5 پلاس توربو اتوماتیک ۵۹۵ میلیون تومان ۸۳۰ میلیون تومان ۲۳۵ میلیون تومان

خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد