اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
 

امیدها به درخشندگی مجدد طلا

سایت طلا: قیمت جهانی طلا از اوایل سال 1980تاکنون بیشترین کاهش خود را تجربه کرده است اما کارشناسان اقتصادی نسبت به رشد مجدد بهای این فلز خوشبین هستند.به گزارش سایت طلا به نقل از اکونومیک تایمز، کارشناسان اقتصادی براین باورند علیرغم نزدیک شدن اونس جهانی طلا به سطح حمایتی 1250 دلار هنوز فرصت جذابیت مجدد این فلز وجود دارد.

بر اساس این گزارش، قیمت جهانی طلا از سه شنبه هفته گذشته تاکنون 10درصد سقوط کرده است. هفته گذشته نه فقط بحران مالی قبرس بلکه تنش در کره شمالی و جنوبی نیز موجب افزایش تقاضای خرید طلا نشد.

بخشی از علت افت بهای طلا، رشد ارزش دلار آمریکا می باشد . ارزش دلار آمریکا در پی خبر توقف اجرای طرح محرکه اقتصادی بانک مرکزی این کشور، کاهش ارزش ین توسط بانک مرکزی ژاپن و ادامه نگرانی ها نسبت به آینده منطقه یورو تقویت شده است.

اظهارات دراگی در خصوص ضرورت فروش ذخایر طلای قبرس نیز نگرانی سرمایه گذاران نسبت به فروش ذخایر کشورهای دیگر عضو منطقه یورو را دوچندان کرده است.

طی دو روز اخیر بهای فلزات پایه و گروه پلاتین نیز تا7درصد کاهش یافته است. قیمت هر اونس نقره با افت 17درصدی به 23 دلار رسیده و پایین ترین حد خود از اکتبر سال 2010 را به ثبت رسانده است .

با این حال کارشناسان اقتصادی معتقدند افزایش فروش اخیر طلا یک اغراق است و برخی از بانک های مرکزی کشورهای نوظهور اقدام به خرید طلا در این سطوح خواهند نمود.

تحلیلگران اقتصادی پیش بینی کردند قیمت جهانی طلا قبل از کاهش به سطح حمایتی میان مدت 1250دلار در محدوده 1420 و 1430دلار ثابت باقی خواهند ماند.

به طور کلی کارشناسان اقتصادی بر این باورند 1) خرید طلا از سوی بانک های مرکزی جهان2) نگرانی ها نسبت به تاثیر اجرای سیاستهای انبساطی پولی بر کاهش ارزش ارزها و 3) افزایش تقاضای خرید جواهرات منجر به درخشندگی مجدد طلا خواهد شد. /الف

سایت طلا خبرهای پیشبینی را به درخواست کاربران قرار داده و خود هیچ گونه اعتقادی به پیشبینی قیمت ها ندارد.
خبر های فعال سایت 0

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد