اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
 

جزییاتی از شاسی بلند جدید چری منتشر شد

چری در اومودا ۵ به کلی فرم طراحی را تغییر داده است؛ بنابراین هر آنچه که از طراحی این خودروساز چینی در سری تیگو و آریزو تاکنون دیده اید، به کلی فراموش کنید.

چری در اومودا ۵ به کلی فرم طراحی را تغییر داده است؛ بنابراین هر آنچه که از طراحی این خودروساز چینی در سری تیگو و آریزو تاکنون دیده اید، به کلی فراموش کنید. اما نگاهی به اومودا ۵ نشان می‌دهد که طراحی این محصول به فرم طراحی سانتاکروز و توسان جدید بسیار نزدیک شده است.

فرارو نوشت:چری در اومودا ۵ به کلی فرم طراحی را تغییر داده است؛ بنابراین هر آنچه که از طراحی این خودروساز چینی در سری تیگو و آریزو تاکنون دیده اید، به کلی فراموش کنید. اما نگاهی به اومودا ۵ نشان می‌دهد که طراحی این محصول به فرم طراحی سانتاکروز و توسان جدید بسیار نزدیک شده است.


کمپانی چینیِ چری با معرفی اومودا ۵، از نسل جدید کراس اوور‌های کامپت رونمایی کرد. این خودرو که قرار است از سال ۲۰۲۲ به بازار خودرو عرضه شود، احتمالا آغازگر سبکی جدید در طراحی و نامگذاری در این شرکت خودروسازی خواهد بود.

ایرانی‌ها چری را با کراس اوور‌ها و سدان‌های تیگو و آریزو می‌شناسند. خودرو‌هایی که در طول یک دهه اخیر در جاده‌های ایران رفت و آمدشان زیاد شده است. اما حالا مشخص نیست که چری اومودا ۵ در ایران به مونتاژ می‌رسد یا خیر.

اما با توجه به محبوبیت محصولات چری در ایران، بعید نیست که خودروسازان داخلی برای مونتاژ این کراس اوور کامپکت، وارد مذاکره نشوند.

با این حال چری می‌گوید که در گام اول نسخه بنزینی اومودا ۵ را اواسط سال آینده عرضه می‌کند و پس از آن نیز مدل‌های هیبریدی و الکتریکی آن را تولید خواهد کرد.

کارشناسان حوزه خودرو معتقدند که اومودا ۵ و محصولات دیگری این سری احتمالا جایگزین برخی از سری‌های تیگو خواهد شد و در آینده نیز به کلی جای خالی سری تیگو را پر خواهد کرد.

اومودا ۵ نسخه ۲۰۲۲ چه مشخصاتی دارد؟

خودروساز چینی در اومودا ۵ به کلی فرم طراحی را تغییر داده است؛ بنابراین هر آنچه که از طراحی چری در سری تیگو و آریزو دیده اید، به کلی فراموش کنید. اما نگاهی به اومودا ۵ نشان می‌دهد که طراحی این محصول به فرم طراحی سانتاکروز و توسان جدید بسیار نزدیک شده است.در طراحی جدید سپر و جلو پنجره بزرگتر شده و آن‌ها فرم مشبک لوزی شکل دارند. علاوه بر ان طراحی چراغ‌های جلو و عقب به کلی تغییر یافته اند.

البته در طراحی بخش عقب خودرو به نظر می‌رسد که اومودا ۵ بیشتر به طراحی عقب لکسوس NX شبیه شده است. اما با این حال طراحی سری جدید کراس اوور کامپت در این کمپانی چشم نواز و مدرن‌تر به نظر می‌رسد.

در مورد مشخصات فنی این خودرو نیز، مسئولان کمپانی چری می‌گویند که کراس اوور کامپکت اومودا ۵ به پیشرانه ۱.۶ لیتری TGDI توربوشارژ مجهز است. پیشرانه‌ای که پاشش سوخت را به صورت مستقیم انجام می‌دهد و قدرت تولدی آن به ۱۹۷ اسب بخار می‌رسد.

همچنین نیروی پیشرانه از طریق یک گیربکس ۷ سرعته دو کلاچه اتوماتیک به محور جلو منتقل می‌شود.

چری مدعی شده که سیستم تعلیق اومودا ۵ در محور عقب را به شکل مستقل طراحی کرده است.

ابعاد این کراس اوور کامپکت ۴.۴۰ متر در طول، ۱.۸۳ متر در عرض، ۱.۵۸ در ارتفاع و فاصله بین محور‌ها به ۲.۶۳ متر می‌رسد.

در مورد امکانات اومودا نیز گفته می‌شود که این خودرو مجهز به صفحه نمایش خمیده HD ۱۰.۲۵ اینچی دوتایی و صندلی‌های اسپرت یکپارچه است.

چری قرار است در نخستین گام این محصول را در بازار آسیا، آمریکای جنوبی و آفریقا عرضه کند. پس از آن هم برای ورود به بازار خودروی اروپا تلاش خواهد کرد.

خبر های فعال سایت 0

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد