اونس طلا1819.2
مظنه6,197,000
18 گرم1,430,500
ارزش سکه13,961,841
قدیم (بهار)14,450,000
جدید (امامی)15,400,000
نیم8,350,000
ربع5,300,000

قیمت و زمان عرضه نیسان جدید که نام ایرانی دارد

نام این خودرو نیز از نام ایرانی آریا گرفته شده است. پیش از این نیز نیسان از نام اقوام ایرانی برای نامگذاری محصولاتش استفاده کرده است. این شرکت، شاسی‌بلند دیگری به نام قشقایی در محصولاتش دارد.

به گزارش سایت طلا، نام این خودرو نیز از نام ایرانی آریا گرفته شده است. پیش از این نیز نیسان از نام اقوام ایرانی برای نامگذاری محصولاتش استفاده کرده است. این شرکت، شاسی‌بلند دیگری به نام قشقایی در محصولاتش دارد.

این مطلب درباره نیسان آریای جدید و همه آنچه باید درباره آن بدانید، از تاریخ عرضه، قیمت و مشخصات گرفته تا محدوده و زمان شارژ می‌پردازد.

نیسان یکی از اولین خودروسازانی بود که بیش از یک دهه پیش خودرو برقی را با نسل اول Leaf عرضه کرد. اکنون تمام دانش خود را برای آریا به کار گرفته است، اولین خودرو از ۱۵ خودروی الکتریکی مختلف که نیسان قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ عرضه کند.

نام این خودرو نیز از نام ایرانی آریا گرفته شده است. پیش از این نیز نیسان از نام اقوام ایرانی برای نامگذاری محصولاتش استفاده کرده است. این شرکت، شاسی‌بلند دیگری به نام قشقایی در محصولاتش دارد و رنو، شریک نیسان هم یکی از مدل‌هایش را قاجار نامیده است.

آریای جدید که شروع قیمت آن از ۴۵۹۵۰ دلار است، با برد ۳۰۰ مایلی، یکی از خودرو‌های برقی با ظاهری بهتر است که در سال آینده عرضه می‌شود.

تاریخ عرضه نیسان آریا چه زمانی است؟

نیسان می‌گوید تحویل آریا در پاییز ۲۰۲۲ با مدل‌های FWD آغاز می‌شود و مدل‌های AWD بعداً عرضه خواهند شد.

قیمت نیسان آریا چند است؟

سه سطح قیمت برای FWD Ariya و یک نسخه نهایی پلاتینیوم + AWD وجود دارد:

۴۵ هزار و ۹۵۰ دلار Ariya Venture + FWD


۴۸ هزار و ۹۵۰ دلار Ariya Evolve+ FWD

۵۳ هزار و ۴۵۰ دلار Ariya Premiere FWD

۵۸ هزار و ۹۵۰ دلار Ariya Platinum+ e-۴ ORCE AWD

برد نیسان آریا چقدر است؟

نیسان می‌گوید برد تخمینی آریا بر اساس سطح تریم متفاوت خواهد بود (احتمالاً به دلیل وزن اضافی ناشی از افزودن فناوری‌ها و ویژگی‌های جدید)، با Venture+ FWD حدود ۳۰۰ مایل و Ariya AWD برد تخمینی ۲۶۵ مایل. هر دو گزینه Evolve+ و Premiere FWD تا ۲۸۵ مایل برد دارند.

مدت زمان شارژ نیسان آریا چقدر است؟

نیسان آریا باید امکان شارژ سریع DC با ۱۳۰ کیلووات را از طریق شارژر سریع CCS DC فراهم کند. آریا باید ۱۷۵ مایل برد را در حدود ۳۰ دقیقه اضافه کند. تمامی نسخه‌های آمریکایی آریا دارای باتری ۸۷ کیلووات ساعتی هستند.

اسب بخار و گشتاور نیسان آریا چقدر است؟

نسخه FWD آریا دارای ۲۳۸ اسب بخار قدرت و ۲۲۱ پوند فوت گشتاور است، در حالی که نسخه دوموتوره AWD آریا دارای قدرت اسپرت ۳۸۹ اسب بخار و گشتاور ۴۴۲ پوند فوت است.

حداکثر سرعت چقدر است؟

نیسان در این مورد اطلاعاتی نداده است، اما نسخه AWD احتمالاً عملکردی نسبتاً عالی دارد. نیسان حتی پیشرانه را از آریا AWD خارج کرده و آن را در یک خودرو اسپرت تک‌سرنشینه گنجانده است.

آیا نیسان آریا خودران است؟

خیر، اما به سیستم کمک‌راننده ProPILOT Assist ۲.۰ که ترکیبی از کروز کنترل تطبیقی و کمک‌فرمان برای رانندگی در یک خط بدون دست است، مجهز است.

آریا همچنین دارای سپر ایمنی ۳۶۰ نیسان است که شامل ویژگی‌هایی مانند ترمز اضطراری خودکار، هشدار نقطه کور و هشدار خروج از خط می‌شود.

آیا نیسان آریا اپل کارپلی و اندروید خودکار دارد؟

بله، نیسان آریا با اپل کارپلی بی‌سیم استاندارد و اندروید اتو سیمی عرضه می‌شود.

خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد