اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
 

اگر خواب خوبی می خواهید پتوی سنگین بخرید

در گذشته از پتو های بسیار سنگینی برای خوابیدن استفاده می شود و بعد ها وزن پتو ها کاهش یافت. حال دانشمندان متوجه شده اند که پتو های سنگین تاثیر بسیاری بر روی خواب افراد دارد.

به گزارش سایت طلا خواب با کیفیت و مناسب تاثیر بسیار زیادی در سلامتی شما دارد. علاوه بر عوامل ذهنی مانند افزایش کارایی و کاهش استرس، خواب کافی می تواند وزن شما را نیز کاهش دهد.

متخصصان سلامتی پیشنهاد می کنند که افراد 7 الی 9 ساعت در روز را به خواب اختصاص داده تا بدن و مغز آنها برای فعالیت روزانه آمادگی لازم را داشته باشد.

کارشناسان سلامت بر این باورند که خواب افراد بر تمامی سیستم های حیاتی فرد تاثیر گذاشته و لازم است با آماده کردن شرایط مناسب کیفیت خواب را تا حداکثر میزان ممکن افزایش دهید.

طبق برخی تحقیقات، استفاده از پتوهای سنگین می تواند ریسک ابتلا به افسردگی را کاهش دهد، با بی خوابی مقابله کند و همچنین پتو های سنگین برای افراد مبتلا به اوتیسم، مضطرب، نگران و پرخاشگر، گزینه ی بسیار خوبی است.

خواب

محققان آمریکایی به این نتیجه رسیده اند که پتوهای سنگین (با وزنی بین ۴/۵ تا ۱۳/۵ کیلوگرم) می توانند کمک کنند سریع تر به خواب برویم.

دلیل این موضوع این است که فشار وارده از سمت پتو، بدن را آرام می کند و منجر به تولید هورمون های سروتونین و دوپامین در بدن می شود؛ درست مثل زمانی که بدن ماساژ داده می شود.اگر پتویی به سنگینی ۴/۵ تا ۱۳/۵ کیلوگرم در خانه ندارید و نمی خواهید آن را تهیه کنید، یک روکش سنگین هم می تواند همین تاثیر را داشته باشد و حتما نیازی به هزینه کردن سرمایه زیادی ندارید.

برچسب ها :
خبر های فعال سایت 0

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد