اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
 

ایلان ماسک با 287 میلیارد دلار ثروتمند ترین انسان تاریخ شد

ایلان ماسک، کارآفرین و موسس شرکت‌های تسلا و اسپیس‌اکس با حدود ۲۸۷ میلیارد دلار ثروتمندترین انسان در تاریخ شد.

ارزش دارایی‌هایی او فقط در روز دوشنبه پس از افزایش ۱۲،۷ درصدی سهام شرکت خودروسازی تسلا ۳۶ میلیارد دلار افزایش یافت. ارزش کل سهام تسلا هم با این جهش عدد هزار میلیارد دلار را پشت سر گذاشت.

دلیل جهش سهام تسلا این است که شرکت اتوموبیل کرایه هرتز اعلام کرد که برای ایجاد ناوگان الکتریکی خود ۱۰۰ هزار خودرو #تسلا تا پایان سال ۲۰۲۲ سفارش داده است.

رشد یک روزه ثروت ایلان ماسک بزرگترین جهش در تاریخ شاخص میلیاردرهای بلومبرگ و برابر با دارایی خالص سی و چهارمین فرد ثروتمند جهان بود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، ثروت او تقریباً ۱۰۰ میلیارد دلار از جفبزوس، که پیشتر پولدارترین فرد جهان بود، بیشتر شده است. بزوس، موسس آمازون تا روز دوشنبه ۱۹۳ میلیارد دلار ثروت داشت.

ایلان ماسک

بر اساس آمار بانک جهانی ثروت ایلان ماسک به تنهایی از تولید ناخالص کشورهایی مانند فنلاند، کلمبیا و پاکستان در سال ۲۰۲۰ بیشتر است.

بانک جهانی ارزش تولید ناخالص ملی ایران در این سال را ۱۹۱ میلیارد و ۷۱۸ میلیون دلار برآورد کرده است که ۹۶ میلیارد کمتر از ارزش دارایی‌های ایلان ماسک است.

نشریه فوربس اعلام کرده است که او احتمالاً ثروتمندترین فردی است که تا به حال روی این کره زمین زیسته است. او از هر میلیاردری که فوربس تا به حال ردیابی کرده است، ثروتمندتر است.ثروت ماسک از مجموع دارایی‌های لری پیج، بنیانگذار گوگل (رتبه ۶ فهرست ثروتمندان) و مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیسبوک (شماره ۷) بیشتر است.

خبر های فعال سایت 0

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد