اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک

بعد از خوردن یک بسته چیپس چه اتفاقی برای بدن ما می افتد؟

چیپس سیب زمینی یکی از محبوب ترین میان وعده های جهانِ بسیار خوشمزه است و همه می‌توانند به راحتی یک بسته چیپس رو در یک وعده بخورند اما بعد از خوردن یک بسته چیپس در بدن ما چه اتفاقی می افتد؟

با تمام اینکه چیپس یک میان وعده بسیار خوشمزه است اما بیایید ببینیم که وقتی چیپس میخوریم چه اتفاقاتی در بدن ما می افتد و خوردن آن ارزش این ضرر ها را دارد؟

1. چاقی و افزایش وزن
اگر هر روز چیپس می خورید و از این کار لذت ببرید احتمال افزایش وزن بالا می رود در واقع وقتی افراد نمک اضافه می‌خورند در نهایت بیشتر هوس خوراکی می‌کند و غذاهای چرب بیشتری می خورند.

2. ایجاد وابستگی و اعتیاد
چیپس علاوه بر خوشمزه بودن، ترد نیز است و صدای خرد شدنش زیر دندان لذت‌بخش یک مطالعه نشان داده که افراد در صورت داشتن برچسب ترد چیپس بیشتری مصرف می کنند.

چیپس

3. مصرف کالری خالی و بی ارزش
وقتی به ارزش غذایی یک بسته استاندارد چیپس نگاه کنید متوجه می شوید که چیپس کالری چربی و سدیم زیادی دارد و تقریبا در همه موارد دیگر کامل نیست از چیپس چیز زیادی دریافت نمی‌کنیم چون فقط سرخ می شود وقتی غذایی می خورید که خالی از هر گونه ارزش غذایی است پس بیشتر گرسنه می شوید.

4. افزایش فشار خون
مصرف زیاد نمک با خطر فشار خون بالا مرتبط است. یکی از اجزای اصلی چیپس نمک است و اگر مرتب خوراکی های نمکی مثل چیپس می‌خورید به مرور زمان منتظر فشارخون بالا و بیماری‌های قلبی باشید.

5.افزایش ریسک سرطان
چیپس حاوی ترکیب آکریل آمید است و مطالعاتی وجود دارد که این ماده خطر بروز سرطان را زیاد می کند و در نهایت بهتر است مصرف چیپس را به حداقل برسانید و به جای آن از میان وعده های سالم تر مثل آجیل و میوه های خشک استفاده کنید.

خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد