اونس طلا1777.7
مظنه5,464,000
18 گرم1,261,300
ارزش سکه12,310,392
قدیم (بهار)12,400,000
جدید (امامی)12,670,000
نیم6,600,000
ربع3,800,000
 

فیسبوک ۷۰ میلیون دلار جریمه شد

شرکت فیسبوک که یک نقش مهم در عرصه شبکه‌های اجتماعی دنیا به حساب می‌آید، به علت نقض قوانین CMA جریمه شد.

به گزارش موبوایران به نقل از gizmochina، فیسبوک به عنوان یکی از غول‌های مطرح حوزه رسانه‌های اجتماعی به دلیل پنهان کردن اطلاعات مربوط به خرید Giphy خود، ۵۰ میلیون پوند (۷۰ میلیون دلار) جریمه شده است. تنظیم کننده‌های انگلیسی پرده از روابط این شرکت با Giphy برداشتند که منجر به تحقیقات ضد تراست توسط CMA در این زمینه شد. اداره رقابت و بازار در ژوئن سال گذشته هنگام آغاز تحقیقات خود در مورد قرارداد‌های خرید، دستور اجرایی اولیه را به فیسبوک ارسال کرده بود.

قانون CMA چیست؟

این دستور برای اطمینان از این بود که شرکت‌ها همچنان در صورت عدم ادغام به رقابت ادامه می‌دهند. به عنوان بخشی از سفارش، فیسبوک به طور قانونی ملزم به ارائه به روز رسانی‌های منظم است تا نشان دهد که با آن قانون مطابقت دارد. اما CMA می‌گوید که علیرغم هشدار‌های مکرر شبکه اجتماعی فیسبوک این به روز رسانی‌ها را به میزان قابل توجهی محدود کرده است

مسئولان CMA همچنین خاطرنشان کردند که این اولین باری است که یک شرکت با "امتناع آگاهانه" از گزارش تمام اطلاعات مورد نیاز، IEO را نقض کرده است. البته عمدی یا سهوی بودن این کار فیسبوک مشخص نشده اما هشدار‌های متعددی به دست این شرکت رسیده است. جوئل بامفورد، از مدیران ارشد در CMA، می‌گوید: "ما به فیسبوک هشدار دادیم که امتناع از ارائه اطلاعات مهم به ما نقض دستور است، اما همچنان این شرکت به قانون بی اعتنایی می‌کند. قوانین وضع شده باید برای هر شرکتی که فکر می‌کند فراتر از قانون است انجام شود."

دلیل جریمه فیسبوک توسط CMAدر موارد مشابه فیسبوک به دلیل تغییر مدیر ارشد خود بدون درخواست رضایت جریمه شده بود. چند ماه پیش CMA اعلام کرد که به طور موقت خرید Giphy توسط فیسبوک به رقابت بین شبکه‌های اجتماعی آسیب می‌رساند و یک رقیب احتمالی را در بازار تبلیغات نمایشی حذف می‌کند. همچنین ممکن است از فیسبوک خواسته شود که معامله‌ای را که ۴۰۰ میلیون دلار ارزش دارد، فسخ کند و یا حتی Giphy را بفروشد.

برچسب ها :
خبر های فعال سایت 0

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد