اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
 

سرکه را از این 6 مورد دور نگه دارید!

هنگام تمیز کردن این وسایل ابدا از سرکه استفاده نکنید!

سرکه

برای تمیز کردن بسیاری از وسایل مثل شستن لباس ها، تمیز کردن پنجره و قاب آن ها، تمیز کردن توالت، سرکه بسیار مفید است و درواقع یک محصول معجزه گر واقعی بوده که علاوه بر قدرت تمیزکنندگی بالا، بسیار ارزان تر از سایر محصولات شیمیایی با نتایج یکسان است و به آن ها ترجیح دارد؛ اما باید توجه داشت که استفاده از سرکه در 6مورد، بیشتر از فایده، می تواند آسیب رسان باشد.

1. کاشی های سنگی:

سنگ طبیعی در برابر سرکه یا سایر محصولات تمیز کننده اسیدی (مانند آمونیاک یا لیمو) واکنش خوبی نشان نمی دهد. برای کاشی های سنگی باید به محصولات مخصوص تمیز کردن سنگ روی بیاورید.

2. اتو:

سرکه می تواند به قسمت های داخلی اتو آسیب جدی برساند. هنگام تمیز کردن اتو باید همیشه دستورالعمل های آن را دنبال کنید.

3. لکه تخم مرغ:

آیا تخم مرغ ریخته اید؟ آن را با سرکه تمیز نکنید! چراکه اسیدیته آن باعث انعقاد تخم مرغ می شود و به این معنی که برداشتن آن بسیار دشوارتر خواهد شد.

4. میزهای سنگی مرمر و گرانیت:

به دلیل وجود اسید، سرکه می تواند سنگ مرمر و گرانیت را ازبین ببرد. به جای آن باید از مایع ظرفشویی ملایم و آب گرم و یا پاک کننده های مخصوص سنگ استفاده کنید.

5. برخی از لکه ها:

برای از بین بردن لکه هایی که بسیار سرسخت هستند مانند جوهر، خون یا بستنی، وقتی فقط از سرکه استفاده می کنید از بین نخواهد رفت، چراکه آنها به سادگی به اسید پاسخ نمی دهند؛ در عوض، باید از پاک کننده های مخصوص لکه استفاده کنید.

6. کفپوش های چوبی:

شاید کمی پیچیده است چراکه برخی از مردم می گویند که محلول های سرکه، کفپوش چوبی آنها را به زیبایی تمیز می کند، اما برخی دیگر می گویند که به آن آسیب می رساند! ما اگر جای شما بودیم ریسک نمی کردیم و توصیه می کنیم کفپوش های چوبی خود را با محصولی که مخصوص این کار ساخته شده است تمیز کنید.خبر های فعال سایت 0

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد