اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
 

این گروه خونی بیشتر دچار بیماری قلبی می‌شوند

برخی بیماری‌ها با گروه خونی افراد ارتباط مستقیم دارند که در این گزارش به آن‌ها پرداخته شده است.

به گزارش سایت طلا ، طبق تحقیقات انجام شده گروه خونی با ابتلا به بیماری قلبی ارتباط دارد. این گروه‌های خونی باید بدانند بیماری‌های قلبی بیشتر به سراغشان می‌روند.

طبق بررسی‌های انجام شده گلبول‌های قرمز A، B یا AB و رگ‌هایی که از آن‌ها عبور می‌کنند چسبناک‌تر بوده و در برابر جریان خون مقاوم ترهستند. گروه خونی می‌تواند حقایق زیادی در مورد شما نشان دهد، حتی امکان ابتلا به بیماری‌های مختلف از جمله بیماری قلبی.

به هر حال، گروه خونی چیست؟

گروه‌های خونی A، B، AB و O به آنتی بادی‌های متصل به سلول‌های خونی مرتبط هستند. B, A دو گروه متفاوت هستند و AB شامل این دو گروه می‌شود.

به گروه O گروه صفر هم گفته می‌شود، زیرا هیچ آنتی بادی در سطح آن وجود ندارد. اما چگونه بیماری قلبی را تشخیص دهیم؟ آنتی بادی‌های گروه خونی در سلول بسیاری از اندام‌ها پیدا می‌شوند، اما نکته مهم وجود آن‌ها در سطح سلول‌هایی است که عروق خونی را پوشانده اند. آنتی بادی‌ها پروتئین‌های چسبناکی در خون هستند که مواد خارجی مانند ویروس ها، باکتری‌ها و انگل‌ها را می‌کشند.

گروه‌های خونی غیر از O و ریسک بیماری قلبی

بیماری قلبی بیشتر سراغ افراد دارای گروه‌های خونی B ، A و AB می‌رود. دانشمندان دقیقاً چرایی این موضوع را نمی‌دانند، اما برخی می‌گویند ممکن است به دلیل غلظت بیشتر عوامل انعقادی خون باشد که احتمال لخته شدن خون را افزایش می‌دهد.

گروه خونی AB

گلبول‌های قرمز A، B یا AB و رگ‌هایی که از آن‌ها عبور می‌کنند چسبناکتر بوده و در برابر جریان خون مقاوم ترند. طبق تحقیقات گروه خونی AB بیشترین خطر بیماری قلبی عروقی را دارد، زیرا دارای بیشترین آنتی بادی سطحی است و پس از آن A و B کمتر و O کمترین مقدار آنتی بادی را دارند.

در مورد گروه A , Bمطالعات نشان می‌دهد افرادی که دارای گروه خونی A یا B هستند؛ ۵۱ ٪ بیشتر در معرض لخته شدن خون در رگ‌ها و ۴۷ ٪ بیشتر در معرض لخته شدن خون در ریه‌ها هستند.

به طور کلی، گروه A حدود ۶ ٪، B حدود ۱۵ ٪، گروه AB حدود ۲۳ ٪ باعث ابتلای بیماری قلبی می‌شوند.

فون ویلبراند (VWF) چیست؟

شواهد زیادی وجود دارد که ارتباط بین داشتن گروه خونی غیر O و بیماری قلبی را نشان می‌دهد. از جمله سطح فون ویلبراند در خون، سطح کلسترول یا خطر ایجاد لخته خون؛ فون ویلبراند یک پروتئین است که در روند انعقاد خون نقش دارد. سطح فون ویلبراند در افرادی با گروه خونی O کم است.

با این حال، گروه خونی تنها دلیل خطر نیست

طبق تحقیقات هر چیزی که خون را غلیظ کند (کم آبی بدن، دارو‌های تجویز شده، بیماری‌های خود ایمنی) می‌تواند خطر بیماری‌های قلبی عروقی مانند حملات قلبی، سکته مغزی و لخته شدن خون را افزایش دهد. یعنی اینکه گروه خونی تنها عامل بیماری‌های قلبی عروقی نیست. عواملی از جمله چاقی، ژنتیک، رژیم غذایی، مصرف ویتامین و ورزش نیز وجود دارند.

خبر های فعال سایت 0

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد