اونس طلا1782.8
مظنه4,946,000
18 گرم1,141,700
ارزش سکه11,143,338
قدیم (بهار)11,250,000
جدید (امامی)11,630,000
نیم5,950,000
ربع3,500,000
 

توصیه درباره استفاده از آسپیرین برای پیشگیری از حملات قلبی تغییر می‌کند

راهنمای جدیدی یک گروه بهداشتی پرنفوذ در آمریکا منتشر کرده است توصیه‌ها درباره مصرف آسپیرین بچه یا آسیپرین با دوز کم را برای پیشگیری از بیماری‌های قلبی-عروقی تغییر می‌دهد.

به گزارش سایت طلا به نقل از آسوشیتدپرس «کارگروه خدمات پیشگیری آمریکا» در پیش‌نویس راهنمای جدیدش توصیه کرده است که سالمندانی که بیماری قلبی ندارند، برای جلوگیری از نخستین حمله قلبی یا سکته مغزی نباید به طور روزانه آسپیرین مصرف کنند.

این راهنمای جدید می‌گوید در بزرگسالان در دهه ۶۰ زندگی که سابقه حمله قلبی یا سکته مغزی ندارند، خطرات خونریزی ناشی از مصرف آسپیرین بیشتر از سودمندی‌های بالقوه آن است.

از طرف دیگر این گروه می‌گوید مصرف آسپیرین روزانه سودمندی‌های اندکی برای بزرگسالان در دهه ۴۰ زندگی که به دلایل دیگر در معرض خطر خونریزی نیستند، داشته باشد. این گروه درباره افراد در دهه ۵۰ زندگی نیز تاکید توصیه‌اش کاسته است و می‌گوید اکنون شواهد درباره سودمندی‌ مصرف آسپیرین در این گروه سنی کمتر آشکار است.

کارشناسان می‌گویند این توصیه‌ها برای افرادی است که به علت فشار خون بالا، کلسترول بالا، چاقی یا سایر بیماری‌های زمینه‌ای در معرض خطر بالای حمله قلبی یا سکته مغزی هستند. بنابراین بزرگسالان بدون توجه به سن‌شان باید درباره شروع یا توقف مصرف آسپیرین با پزشکشان مشورت کنند تا مطمئن شوند انتخاب درستی انجام داده‌اند.

اگر این راهنمای جدید نهایی شود، توصیه قبلی این گروه به افراد سالمندتر برای مصرف روزانه آسپیرین برای جلوگیری از نخستین حمله قلبی و سکته مغزی کنار گذاشته می‌شود و به این صورت راهنمای این گروه با راهنمای سایر گروه‌های پزشکی در این باره هماهنگی بیشتری پیدا می‌کند.

این کارگروه همچنین قبلا گفته بود که مصرف روزانه آسپیرین همچنین از سرطان روده بزرگ و راست‌روده برای برخی از بزرگسالان در دهه ۵۰ و ۶۰ زندگی‌شان جلوگیری می‌گیرند، اما راهنمای جدید می‌گوید شواهد بیشتری برای تایید این سودمندی لازم است.

این راهنمای جدید به طور آنلاین در دسترس قرار گرفته است تا امکان اظهار نظر درباره آن تا ۸ نوامبر (۱۷ آبان) فراهم شود. این گروه پس از ارزیابی این نظرات تصمیمش برای نهایی کردن این راهنما را خواهد گرفت.آسپیرین بیشتر به عنوان یک داروی مسکن شناخته شده است، اما یک داروی رقیق‌کننده خون هم هست که می‌تواند احتمال لخته شدن خون را کاهش دهد. اما آسپیرین حتی در مصرف با دوز کم خطراتی هم دارد که عمدتا به صورت خونریزی در دستگاه گوارش یا زخم‌گوارشی است که می‌تواند جان افراد را در معرض تهدید قرار دهد.

خبر های فعال سایت 0

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد