اونس طلا1779.8
مظنه4,947,000
18 گرم1,142,000
ارزش سکه11,145,591
قدیم (بهار)11,250,000
جدید (امامی)11,625,000
نیم5,950,000
ربع3,500,000
 

اگر این گروه خونی را دارید در معرض آلزایمر و زوال عقل هستید

آلزایمر و زوال عقل بیماری های مربوط به حافظه هستند که افراد بسیاری را در سراتاسر جهان تحت تاثیر خود قرار داده اند. حال دانشمندان متوجه شده اند که گروه خونی افراد نیز می تواند بر روی این بیماری مؤثر باشد.

از ابتلا به برخی بیماری های خاص مانند دیابت یا بیماری های قلبی گرفته تا شخصیت شما گروه خونی شما می تواند چیزهای زیادی در مورد خودتان به شما بگوید.

حال محققین دریافته اند که یکی از گروه های خونی می تواند بر روی ابتلای بیشتر به بیماری زوال عقل نیز مؤثر باشد ازین رو انها هشدار می دهند که اگر این گروه خونی را دارید لازم است بیش از دیگران مراقب نشانه های این بیماری باشید.

بر اساس یک مطالعه منتشر شده در Neurology، مجله پزشکی آکادمی نورولوژی آمریکا، افراد دارای گروه خونی AB ممکن است در سالهای پیری بیشتر از سایر گروه های خونی دچار از دست دادن حافظه شوند.

این مطالعه نشان داد افرادی که دارای خون AB هستند 82 درصد بیشتر از سایر گروه های خونی دچار مشکلات تفکر و حافظه می شوند که می تواند منجر به زوال عقل شود.

زوال عقل

محققان سطح فاکتور VIII در خون، پروتئینی که به لخته شدن خون کمک می کند، را نیز مورد بررسی قرار دادند. سطوح بالای فاکتور VIII با خطر بالای اختلالات شناختی و زوال عقل مرتبط است.

از طرفی مطالعات قبلی نشان داده است که افراد دارای گروه خونی O کمتر در معرض بیماری قلبی و سکته مغزی هستند؛ عواملی که می توانند خطر از دست دادن حافظه و زوال عقل را افزایش دهند.باید توجه داشته باشید که تنها گروه خونی در این بیماری دخیل نبوده و فاکتور هایی مانند سیگار کشیدن، چاقی و سایر عوامل سبک زندگی نیز مؤثر می باشد که باید در برطرف کردن انها اهتمام ورزیده شود.

خبر های فعال سایت 0

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد