اونس طلا1793
مظنه5,039,000
18 گرم1,163,200
ارزش سکه11,352,867
قدیم (بهار)11,500,000
جدید (امامی)11,770,000
نیم6,100,000
ربع3,550,000
 

بازار متعادل طلا و سکه /خرید و فروش طلای دست دوم غیرقانونی است

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: طلای دست دوم در برخی موارد خرید و فروش می شود اما این امر از نظر قانونی خلاف است.

ابراهیم محمد ولی رئیس اتحادیه طلاو جواهر تهران گفت: در حال حاضر معاملات طلای دست دوم انجام می شود، ولی این امر به صورت عام از نظر قانون خلاف است.

وی ادامه داد: متاسفانه در بعضی از شهر‌ها برای آن کد هم در نظر گرفته اند و جدا از مسائل اقتصادی‌، معامله طلای دسته دوم از نظر پزشکی و بهداشتی مضراتی دارد.

محمد ولی گفت: زیورآلات طلا که در کشور ما به هر صورت تولید می شود و مورد استفاده قرار می گیرد، زمانی کارایی خود را از دست می دهد و مجددا باید وارد چرخه ذوب طلا قرار بگیرد، احیا و برای تولید آماده شود.اگر ما طلا را طی سال‌های سال دست به دست بچرخانیم و دوباره داخل ویترین بگذاریم عملا در حال مبارزه با کارگاه داری و تولید و اشتغال هستیم.

محمد ولی گفت :متاسفانه این موضوع در بعضی از شهرها مورد موافقت اتحادیه ها قرار گرفته و حتی مجوز هم برای آن صادر می کنند در حالی که قیمت این اجناس ارزانتر نیست و در خیلی موارد با قیمتی همانند کار نو می فروشند.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر در خصوص وضعیت بازار گفت:بازار در چند روز گذشته مقداری کاهشی بوده و امروز هم ثبات نسبی داشته است.

او افزود: هر اونس جهانی طلا هم اکنون ۱۷۶۶ دلار و ۴۰ سنت و هر اونس نقره ۲۲ دلار و ۴۶ سنت است.محمد ولی گفت : همچنین امروز قیمت سکه طرح قدیم، ۱۱,۲۰۰,۰۰۰ تومان و سکه امامی ۱۱,۶۴۰,۰۰۰ تومان است.

خبر های فعال سایت 0

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد