اونس طلا1780.1
مظنه4,941,000
18 گرم1,140,600
ارزش سکه11,132,073
قدیم (بهار)11,250,000
جدید (امامی)11,620,000
نیم5,950,000
ربع3,500,000
 

چرا همیشه باید بعد از خوردن قهوه آب بخورید؟

هرگاه که دلتان بخواهد یک فنجان قهوه دلپذیر بخورید کنار آن برای شما یک لیوان کوچک آب نیز می آورند، اما دلیل این کار چیست؟

هرگاه که دلتان بخواهد یک فنجان قهوه دلپذیر بخورید کنار آن برای شما یک لیوان کوچک آب نیز می آورند، اما دلیل این کار چیست؟

دلایل و گفته زیادی برای خوردن آب بعد از نوشیدن یک فنجان قهوه وجود دارد اما در این مطلب دلایل مختلف آن را بررسی می کنیم تا پرده از این کار برداریم.

بیشتر توضیحات این کار مربوط به قهوه ترک است که گفته می شود در گذشته یک لیوان آب کنار قهوه پادشاه می گذاشتند تا از مسموم بودن آن مطلع شوند و مانع از سوء قصد به جان پادشاه شوند.

گفته شده است که برای آزمون قهوه، انگشت خود را در قهوه می زدند و سپس آن را در لیوان آب فرو می کردند و با توجه به نحوه حل شدن قهوه در آب سمی بودن یا نبودن آن را تشخیص می دادند.

برخی دیگر این کار را به یک رسم قدیمی ترکی نسبت می دهند که هدف از این کار این بوده است که متوجه شوند مهمان قصد ماندن برای ناهار را دارد یا نه.

قهوه و آب

به این صورت که اگر مهمان آب را پیش خوردن قهوه می نوشید به این معنا بود که گرسنه است و ناهار می ماند اما اگر آب را پس از نوشیدن قهوه میخورد به این معنا بود که مهمان سیر است و قصد ماندن برای ناهار را ندارد.

اما یکی از دلایل علمی و مهم برای نوشیدن آب در کنار قهوه این است که پیش از نوشیدن قهوه آب را می خورند تا دهان از چیزی که قبلا خورده اید کاملا پاک شود تا بتوانید به خوبی طعم قهوه را حس کنید.

یکی دیگر از دلایل نوشیدن آب در کنار قهوه نییز به این دلیل است که اگر قهوه طعم قهوه نا مناسب بود و بافت سنگین و بی کیفیتی داشت با نوشیدن آب طعم آن را ازبین ببرید.و دلیل دیگری که در خاورمیانه مرسوم است گفته می شود قهوه به دلیل طبع گرم و کافئین بالا باعث بی ابی بدن می شود و اب را برای رفع تشنگی بدن استفاده می کنند.

خبر های فعال سایت 0

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد