اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
 

ریزش قیمت بیت کوین تمامی ندارد/دلیل سقوط بیت کوین مشخص شد

طی ساعات گذشته قیمت بیت کوین به یکباره 6 درصد سقوط کرد.در معاملات امروز شاهد آن بودیم که بیت کوین به یکباره کانال 31 هزار دلاری خود را هم از دست داد و به قیمت حدود 29 هزار و 600 دلار رسید.

به گزارش سایت طلا، در معاملات امروز بازار جهانی ارزهای مجازی قیمت بیت کوین به یکباره 6 درصد ریخت و حتی کانال 30 هزار دلاری را از دست داد. هم اکنون هر بیت کوین 29 هزار و 687 دلار در حال معامله است. این قیمت نسبت به هفته پیش همین موقع حدود 11 درصد پایین تر بوده و ارزش کل بازار بیت کوین را به 556 میلیارد دلار رسانده است.

در 24 ساعت گذشته هم 779 هزار بیت کوین به ارزش 23 میلیارد دلار در بازار جهانی خرید و فروش شده است. تعداد بیت کوین‌های جهان هم هم‌اکنون 18 میلیون و 761 هزار و 506 عدد است.

اتریوم 2 درصد بیشتر از بیت کوین ریخت، و با حدود 8 درصد کاهش در حال حاضر 1742 دلار خرید و فروش می‌شود. باینانس کوین هم 12.5 درصد سقوط کرد و 261 دلار دست به دست می‌شود. کاردانو 10.5 درصد و ریپل هم حدود 9 درصد سقوط قیمت داشتند و 1.05 دلار و 52 سنت در حال خرید و فروش هستند. یکی از قربانیان امروز هم دوج کوین بود که 8.3 درصد ریخت و هم اکنون 16 سنت خرید و فروش می‌شود.

در 24 ساعت گذشته 7.26 درصد معادل حدود 100 میلیارد دلار از ارزش بازار ارزهای مجازی به باد رفتند و هم‌اکنون به رقم 1.193 میلیارد دلار رسیده است.

در این بازار همچنین 56 میلیارد دلار پول جابجا شده و تعداد ارزهای مجازی جهان هم در آستانه رسیدن به 11 هزار نوع قرار داشته و فقط 35 پله دیگر فاصله دارد.

علت سقوط بیت کوین چیست؟

حدود دو ماه بود که بیت کوین بین 30 تا 42 هزار دلار در حال معامله بود، اما امروز به یکباره به زیر 30 هزار دلار سقوط کرد و نسبت به دیروز 6 درصد ریخت.

صبح امروز تحلیل‌گران تکنیکال به دقت پیگیر آن بودند که آیا بیت کوین حمایت 30 هزار دلار را خواهد شکست و بر این باور بودند در صورتی که حمایت 30 هزار دلاری بشکند شاهد سرعت گرفت افت قیمت بیت کوین در بازار جهانی خواهیم بود.

برخی از کارشناسان بر این باورند که همان گونه که شاهد سقوط بورس آمریکا در شب گذشته بودیم و دلیل آن هم بازگشت موج شیوع کرونا در این کشور بود، بازار ارزهای مجازی هم با همین الگو سقوط کرده است.کیت لرنر، کارشناس ارشد موسسه تریوس، بر این باور است که سرمایه‌گذاری در ارزهای مجازی بر مبنای اطمینان و نقدینگی است و زمانی که شما شاهد کاهش اطمینان هستید، می‌بینیم که فضا در کوتاه مدت در بازار جهانی ارزهای مجازی ملتهب می‌شود.

نکته قابل تأمل اینکه این ادعا که بیت کوین می‌تواند پناهگاهی برای دارایی‌ها در برابر تورم باشد نیز زیر سوال رفته است. طرفداران سرمایه‌گذاری در بیت کوین می‌گفتند به لطف محدود بودن عرضه بیت کوین، این ارز مجازی می‌تواند از دارایی‌های آنها در برابر کاهش ارزش ناشی از بالا رفتن تورم حمایت کند، اما حالا شاهد آن هستیم که در ماه جولای قیمت بیت کوین 10 درصد سقوط کرده و قیمت آن نسبت به ابتدای سال تنها رشد 6 درصدی داشته است و این در حالی است که شاخص S&P500 در بورس آمریکا از ابتدای سال جاری تاکنون 9 درصد رشد کرده است.

لرنر بر این باور است که زمانی که شاهد بالا رفتن ریسک در فضای اقتصادی باشیم، در بازار جهانی ارزهای مجازی هم خود را نشان خواهد داد.

شیوع نوع دلتای ویروس کرونا در بسیاری از کشورها نگرانی‌های جدی را نسبت به تداوم روند بهبود اوضاع اقتصادی در جهان ایجاد کرده و بازارهای مالی را تحت‌الشعاع قرار داده است.

انتهای پیام/

خبر های فعال سایت 0

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد