اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
 

صندوق بین‌المللی پول: هنوز در حال بررسی درخواست وام ۵میلیارد دلاری ایران هستیم

مدیر بخش خاورمیانه و آسیای مرکزی صندوق بین‌المللی پول با اشاره به درخواست ایران از این صندوق برای دریافت وام ۵میلیارد دلاری مقابله با کرونا گفت: صندوق بین‌المللی پول هنوز درحال بررسی این درخواست است.

به گزارش سایت طلا،مدیر بخش خاورمیانه و آسیای مرکزی صندوق بین‌المللی پول از بررسی درخواست وام 5 میلیارد دلاری ایران در این نهاد بین‌المللی خبر داد.

جهاد آزور بدون اشاره به این که چرا پاسخ صندوق بین‌المللی پول به درخواست ایران برای دریافت وام 5 میلیارد دلاری مقابله با کرونا طولانی شده است گفت: صندوق بین‌المللی پول هنوز درحال بررسی این درخواست است.

دولت آمریکا به‌عنوان سهامدار عمده صندوق بین‌المللی پول مانع تأیید درخواست ایران در این نهاد به‌اصطلاح بین‌المللی شده است.

جهاد آزور همچنین گفت: «ما انتظار داریم اقتصاد ایران در سال جاری و سال آینده میلادی به رشد مثبت بازگردد».

این صندوق در اکتبر سال گذشته پیش‌بینی کرده بود اقتصاد ایران 5 درصد در 2020 کوچک شود ولی بعد در گزارش دورنمای اقتصاد جهان که هفته گذشته منتشر شد، این رقم را به 1.5 درصد رشد در 2020 و 2.5 درصد رشد در 2021 تغییر داد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید.

صندوق بین‌المللی پول انتظار دارد تورم در ایران در سال جاری میلادی برابر با 39 درصد باشد که بالاتر از 36.5 درصد سال گذشته است.

آزور تأکید کرد ایران باید با برخی ضعف‌های اقتصاد خود مقابله کند.

وی گفت: «برای مقابله با تورم در ایران باید مسئله رژیم چندارزی موجود در ایران حل شود که نه‌تنها به از بین بردن تورم کمک می‌کند، بلکه ثبات اقتصاد کلان را هم بهبود خواهد داد».

آزور گفت: اصلاح بخش مالی و شرکت‌های دولتی باید در اولویت قرار بگیرد و فضای بیشتری به بخش خصوصی داده شود تا در اشتغال‌زایی کمک کند.

صندوق بین‌المللی پول تخمین می‌زند نرخ بیکاری در ایران در سال جاری تا 11.2 درصد افزایش یابد. این رقم در 2020 برابر با 10.8 درصد بود و پیش‌بینی می‌شود در سال آینده میلادی به 11.7 درصد برسد.خبر های فعال سایت 0

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد